Avatar

Firmy ogłaszają Cisco SD-WAN Cloud Hub w chmurze Google Cloud. 

Warszawa, 4 maja 2020 r. – Cisco i Google Cloud ogłaszają zamiar stworzenia pierwszego w branży, ukierunkowanego na aplikacje, środowiska sieciowego multicloud. To zautomatyzowane rozwiązanie zapewni aplikacjom i sieciom korporacyjnym możliwość współdzielenia założeń umów o poziomie świadczenia usług, polityk bezpieczeństwa i danych dotyczących zgodności z regulacjami, aby zapewnić przewidywalną wydajność aplikacji i spójne doświadczenie użytkownika. 

Partnerstwo będzie obejmować wiele przedsiębiorstw, które korzystają z chmury hybrydowej i środowiska multicloud, aby uzyskać korzyści płynące ze zwinności, skalowalności i elastyczności. Platforma umożliwi firmom optymalizację stosów aplikacji poprzez dystrybucję komponentów do ich najlepszych lokalizacji” – mówi Sachin Gupta starszy wiceprezes Cisco Intent-Based Networking Group. Na przykład, pakiet aplikacji może obsługiwać front-end działający w jednej chmurze publicznej w celu optymalizacji kosztów, bibliotekę analityczną w innej chmurze w celu wykorzystania jej możliwości z zakresu sztucznej inteligencji / uczenia maszynowego oraz komponent finansowy działający w oparciu o infrastrukturę firmową w celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa i zgodności działania 

Przestrzenią łączącą nowoczesne aplikacje korporacyjne (i korzystających z nich użytkowników znajdujących się w różnych lokalizacjach) jest właśnie sieć, która musi być w stanie rozpoznać aplikacje, zidentyfikować ich atrybuty i zapewnić optymalne doświadczenia użytkownikom. Podobnie aplikacje muszą reagować na zmieniające się potrzeby, a czasami na zmiany obciążenia pracy całym przedsiębiorstwie, przy jednoczesnym zachowaniu dostępności, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, poprzez korelację wiedzy na temat aplikacji, użytkowników i sieci. 

W ramach partnerstwa Cisco i Google Cloud zapewnią ścisłą integrację między rozwiązaniami Cisco SD-WAN i Google Cloud. Polityki sieciowe, takie jak np. segmentacja, będą śledzić ruch sieciowy na granicy między siecią korporacyjną a chmurą Google, aby zapewnić kompleksową kontrolę nad bezpieczeństwem, wydajnością i jakością doświadczeń. 

Rozszerzenie partnerstwa Cisco i Google jest niezwykle istotne z perspektywy przedsiębiorstw działających w środowiskach hybrydowych i multicloud”  mówi Shailesh Shukla, wiceprezes ds. produktów i dyrektor generalny ds. sieci w Google Cloud. Łącząc sieć SD-WAN Cisco z globalną siecią Google Cloud i Anthos, możemy wspólnie dostarczać klientom unikalne rozwiązanie, które automatyzuje, zabezpieczy i optymalizuje sieć end-to-end w oparciu o wymagania aplikacji, upraszczając tym samym wdrożenia hybrydowe korporacjach. 

Dzięki Cisco SD-WAN Cloud Hub w chmurze Google Cloud, po raz pierwszy nastąpi pełna integracja aplikacji WAN z chmurą obliczeniową. Sieć będzie komunikować się z aplikacjami, a aplikacje będą „rozmawiać” z siecią. Krytyczne informacje dotyczące bezpieczeństwa, polityki i wydajności obejmą zarówno sieci, chmury, jak i aplikacje. Integracja ta zostanie rozszerzona na środowiska hybrydowe i te zlokalizowane w chmurze, takie jak Anthos, otwarta platforma aplikacji Google Cloud, wspierająca optymalizację rozproszonych aplikacji działających w oparciu o mikrousługi środowisku multicloud. 

Zwrot w stronę wydajniejszych aplikacji  

Cisco SD-WAN zapewnia wgląd sieć w systemie rozproszonym, takim jak Google Anthos, aby umożliwić lepszą dostępność aplikacji. Na przykład, w oparciu o informacje z Cisco SD-WAN, Anthos może podejmować w czasie rzeczywistym decyzje o skierowaniu ruchu do regionów o lepszej dostępności sieci. 

Dzięki Cisco SD-WAN Cloud Hub dla chmury Google, klienci mogą rozszerzyć pojedynczy punkt zarządzania swoją siecią SD-WAN o warstwę oferowaną przez Google Cloud Backbone. Razem z Cisco SD-WAN, globalna sieć Google Cloud zapewnia klientom korporacyjnym wydajność operacyjną i możliwość skalowania w celu zwiększenia przepustowości. 

Integracja ta będzie sprzyjać poprawie bezpieczeństwa i zapewnieniu zgodności z przepisami obejmującymi przedsiębiorstwa. Za pomocą Cisco Cloud Hub można autoryzować dostęp do aplikacji w chmurze w oparciu o tożsamość użytkownika. Dzięki Cisco SD-WAN Cloud Hub dowolne urządzenie, w tym IoT, będzie działało zgodnie z zasadami obowiązującymi w całym ekosystemie sieci i aplikacji przedsiębiorstwa. 

Rozwiązanie dla nowoczesnej sieci  

Dla klientów korporacyjnych, którzy wdrażają aplikacje w środowisku Google Cloud i multicloud, Cisco SD-WAN Cloud Hub z Google Cloud oferuje szybszy, inteligentniejszy i bezpieczniejszy sposób łączenia się z nimi i ich wykorzystania. Ponadto Cloud Hub zwiększy dostępność aplikacji korporacyjnych poprzez inteligentne odkrywanie i wdrażanie ich umów SLA, dzięki uporządkowanej polityce SD-WAN. Platforma przyczyni się do zmniejszenia ryzyka i zwiększenia zgodności z przepisami, oferując dostęp typu end-to-end oparty o polityki bezpieczeństwa, a także zwiększoną segmentację zarówno użytkowników, jak i aplikacji w hybrydowym środowisku multicloud. 

Firmy Cisco i Google Cloud zamierzają zaprosić wybranych klientów do udziału w testach tego rozwiązania do końca 2020 roku. Narzędzie ma być ogólnodostępne w pierwszej połowie 2021 roku. 

Dodatkowe materiały:  

.:|:.:|:.