Avatar

Najważniejsze informacje:

  • Cisco ogłasza partnerstwo w ramach COP26, globalnej konferencji klimatycznej, która odbędzie się w Glasgow między 31 października, a 12 listopada 2021.
  • Cisco zapewni technologię, która umożliwi bezpieczne połączenie zarówno delegatom znajdującym się w Szkocji, jak i uczestnikom zdalnym korzystającym z Cisco Webex.
  • Dzięki partnerstwu z rządem Zjednoczonego Królestwa narzędzie Legislate for Webex będzie wykorzystywane podczas kluczowych negocjacji prowadzonych przez światowych liderów, w trakcie COP26.

Warszawa, 25 października 2021 r. – Cisco ogłasza partnerstwo w ramach COP26, konferencji klimatycznej Organizacji Narodów Zjednoczonych, która odbędzie się w Glasgow (Szkocja), pomiędzy 31 października, a 12 listopada 2021. Technologia Cisco będzie wykorzystywana podczas debat i dyskusji dotyczących najważniejszych zagadnień związanych z przyszłością naszej planety.

Osoby przebywające w Glasgow, skorzystają z bezpiecznych i najlepszych w swojej klasie technologii sieciowych Cisco, które zapewnią łączność w ramach centrum konferencyjnego SEC, gdzie odbędzie się wydarzenie. Uczestnicy zdalni połączą się za pośrednictwem platformy Webex podczas prowadzonych dyskusji, rozmów pobocznych oraz konferencji prasowych. Aby zapewnić dobre doświadczenia dla wszystkich, niemal każda z 3000 sesji COP26 będzie posiadała element cyfrowy, o którego sprawne działanie zadba złoty partner Cisco, firma ITGL.

„Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć decydentów i ich zespoły na całym świecie, umożliwiając im udział w najważniejszych do tej pory negocjacjach klimatycznych. Wierzymy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to czy przyszłość będzie inkluzywna” – powiedziała Fran Katsoudas, Chief People, Policy & Purpose Officer w Cisco. „Działania, które dziś podejmujemy, aby chronić naszą planetę, stanowią podstawę dla przyszłego sukcesu. To kluczowy moment w historii polityki klimatycznej i przyszłości Ziemi. Jesteśmy więc niezwykle dumni, że zostaliśmy partnerem COP26”.

Legislate for Webex, to platforma stworzona do prowadzenia bezpiecznych spotkań hybrydowych, w których biorą udział decydenci. Partnerzy Cisco, ITGL i Davra, opracowali specjalną wersję Legislate for Webex na potrzeby konferencji COP26.

Spontaniczne dyskusje ad hoc mogą być prowadzone podczas bezpiecznych sesji na platformie Cisco Webex. Tłumaczenia na żywo i napisy, to część funkcji Legislate for Webex, które wspierają uczestnictwo osób posługujących się różnymi językami. Najnowocześniejsze standardy bezpieczeństwa w połączeniu z możliwością personalizacji sprawiają, że Legislate for Webex stanowi idealną platformę do prowadzenia rozmów podczas COP26, które zdefiniują naszą przyszłość.

Aby pomóc zapewnić nieprzerwane połączenie dla nawet 25 tys. uczestników, którzy pojawią się w Glasgow w ciągu niemal dwóch tygodni, Cisco dostarczy najnowocześniejsze, bezpieczne technologie sieciowe, wykorzystujące informacje i inteligentne rozwiązania Cisco ThousandEyes. Wszystkie narzędzia i urządzenia użyte podczas COP26 będą ponownie wykorzystane, aby upewnić się, że żaden sprzęt się nie zmarnuje.

Przewodniczący konferencji COP Alok Sharma powiedział: „Jestem zachwycony, że możemy powitać Cisco w rodzinie COP26, jako partnera konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, która odbędzie się w Glasgow. Zależy nam na tym, aby wydarzenie, w którym uczestnicy wezmą udział osobiście, było bezpieczne. Wkład Cisco jest kluczowy dla osiągnięcia tego celu. Nie mogę się doczekać wspólnej pracy z Cisco i innymi naszymi partnerami, aby umożliwić bezpieczny udział wszystkim delegatom w COP26”.

Wendy Mars, prezes Cisco w regionie EMEAR dodała: „Cisco stworzyło najbardziej inkluzywną platformę, umożliwiającą interakcje pomiędzy uczestnikami spotkań i wydarzeń, niezależnie od tego, czy spotykają się twarzą w twarz, czy wirtualnie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego zespołu i partnerów w Europie, którzy pracowali nad zapewnieniem najbezpieczniejszych doświadczeń dla wszystkich uczestników COP26, gdzie odbywają się najważniejsze negocjacje klimatyczne. Nasza technologia i innowacje stanowią kluczowy element zmiany na rzecz bardziej ekologicznej, cyfrowej i inkluzywnej przyszłości dla wszystkich”.