Avatar

Najważniejsze informacje:

  • Cisco zostało oficjalnym partnerem sieciowym LoL Esports.
  • Przewiduje się, że partnerstwo wpłynie na poprawę wydajności sieci o 200% podczas turnieju 2020 World Championships.
  • We wszystkich regionach LoL Esports powstaną zdalne centra transmisyjne (ang. Remote Broadcast Centers – RBC).

LOS ANGELES i SAN JOSE, Kalifornia – 19 sierpnia 2020 roku – Riot Games i Cisco ogłosiły dziś kilkuletnie partnerstwo. Globalny lider technologii został oficjalnym partnerem sieciowym League of Legend Esports. Cisco dostarczy niezawodną infrastrukturę oraz rozwiązania sieciowe na pięciu kontynentach i podczas trzech międzynarodowych wydarzeń, co wpłynie na poprawę doświadczeń graczy oraz widzów.

Rozwiązania sieciowe Cisco zasilą „The Realm” – prywatny serwer gamingowy wykorzystywany wyłącznie na potrzeby profesjonalnych rozgrywek LoL Esports podczas następujących turniejów: The Mid-Season Invitational, The League of Legends World Championship oraz The All-Star Event. Bezpieczne, elastyczne i niezawodne technologie sieciowe Cisco będą stanowiły fundament najpopularniejszego na świecie tytułu esportowego, gdy ten wkracza w kolejną dekadę.

„Jako że esport całkowicie zależy od technologii, niezwykle ważne jest, aby League of Legends działało w oparciu o zaufaną i niezawodną sieć” – mówi Scott Adametz, Esports Tech Lead w Riot Games. „Z pomocą partnera, jakim jest Cisco, możemy tworzyć i rozbudowywać infrastrukturę potrzebną do tego, aby dostarczać najlepsze możliwe doświadczenia esportowe kibicom i profesjonalnym zawodnikom na całym świecie” – dodaje.

„Cisco nie ustaje w działaniach pomagających w rozwoju Internetu przyszłości, którego esport stanowi istotny element. Obecnie więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej korzysta z sieci w pracy i w czasie wolnym. Dlatego kluczowe znaczenie zyskuje bezpieczna i elastyczna infrastruktura, która jest gwarantem odpowiedniej jakości obrazu i szybkości przesyłu danych, które jeszcze bardziej zyskają na znaczeniu w przyszłości” – tłumaczy Brian Eaton, Director of Global Sports Marketing w Cisco.

Cisco zapewni Riot Games zestaw rozwiązań sieciowych obejmujący serwery kasetowe oraz rackowe Cisco UCS, a także przełączniki Nexus dla centrów przetwarzania danych. Umożliwią one znaczną poprawę jakości rozgrywki i zwiększą możliwości transmisji studyjnych. Ponadto Cisco zapewni elastyczną infrastrukturę dla regionalnych centrów transmisyjnych, która wyrówna szanse podczas rywalizacji w różnych częściach globu i będzie służyła światowemu esportowi przez najbliższe lata.

The Realm – Lepszy serwer dla profesjonalnego esportu

League of Legends to gra wymagająca szybkiego planowania strategicznego i błyskawicznych reakcji. Dla profesjonalnych graczy kluczowe jest maksymalne ograniczenie opóźnień (lagów). Technologia Cisco wdrożona na serwerze „The Realm” pozwala zawodnikom rywalizować na najstarszym i najbardziej cenionym przez graczy polu zmagań „Summoner’s Rift” bez zakłóceń (niemal natychmiastowy czas reakcji – sub-1ms). Przewiduje się, że nowe serwery Cisco będą oferowały nawet 200-proc. wzrost wydajności w porównaniu z technologią wykorzystywaną wcześniej.

Ogólnoświatowa sieć dla esportu

Aby wesprzeć rozwój esportu w kolejnej dekadzie, Riot Esports wdroży rozwiązania sieciowe i nową globalną infrastrukturę umożliwiającą współpracę. Globalny i regionalny zasięg technologii Cisco zapewni Riotowi elastyczność, dostęp i bezpieczeństwo niezbędne do tworzenia wydarzeń esportowych światowej klasy w każdym zakątku globu. Wykorzystując zaawansowane technologie sieciowe Cisco, kibice przebywający w domach będą mogli streamować mecze LoL Esports w lepszej jakości i z mniejszymi opóźnieniami. Dzięki temu będą bliżej najważniejszych wydarzeń.

Lepsza jakość transmisji w centrach regionalnych

Riot Games wdroży ponad 200 serwerów turniejowych w studiach regionalnych, którymi będzie można zarządzać za pośrednictwem nowej platformy Cisco Intersight w modelu SaaS. Jest to element globalnej inicjatywy, mającej na celu zapewnienie takich samych doświadczeń użytkownikom na całym świecie, co sprawi, że rozgrywki będą odbywały się w ujednoliconych warunkach. W oparciu o serwery kasetowe UCS B-Series Blade, serwery rackowe C-Series oraz przełączniki Nexus serii 3000/7000, Riot Games stworzy jednolitą infrastrukturę w 12 centrach transmisyjnych. Projekt obejmie wirtualizację, powierzchnię serwerową i moc obliczeniową, aby dostarczyć lepszą wydajność oraz mniejsze opóźnienia podczas profesjonalnych rozgrywek regionalnych. Węzły serwerów kasetowych Cisco umożliwiają łatwą adaptację i wsparcie centrów transmisyjnych bez potrzeby inwestycji w nowy sprzęt, co stwarza szansę sprawnego osadzenia w sieci nowych aplikacji esportowych, gdy zajdzie taka potrzeba.

Globalna Przestrzeń Serwerowa Riot Games

Jako światowy lider w esporcie, Riot Games rozbuduje systemy odpowiedzialne za przechowywanie danych, aby usprawnić procesy dystrybucji i archiwizacji treści, a także przetwarzania multimediów. Wykorzystując rozwiązania Cisco z zakresu Storage Optimized Computing Solutions, Riot ponad trzykrotnie zwiększy przestrzeń użytkową do przechowywania danych oraz stworzy archiwum, które zabezpieczy materiały zgromadzone przez lata.

W ciągu ostatniej dekady LoL Esports stało się największą firmą esportową na świecie. Średnia minutowa widownia podczas finałów Mistrzostw Świata w 2019 r. wyniosła 21,8 miliona osób. Cisco dołączyło do grona najbardziej znanych na świecie marek, będących głównymi, globalnymi sponsorami League of Legends: Mastercard, Louis Vuitton, AXE (Unilever), Red Bull, OPPO, State Farm oraz Secretlab.

„Pasmo sukcesów, które towarzyszyło nam przez pierwszą dekadę działalności, sprawia, że poszukujemy partnerów, których wiedza ekspercka pomoże nam zapewnić jeszcze lepsze doświadczenia zarówno profesjonalnym esportowcom, jak i widzom” – podsumowuje Naz Aletaha, Head of Global Esports Partnerships w Riot Games. „Produkty Cisco są najlepsze w swojej klasie. Liczymy na to, że uda się wykorzystać potencjał i know-how firmy do dalszego rozwoju rozgrywek League of Legends Esports” – dodaje.

Cisco and eSports - Riot Games - League of Legends