Avatar

W trakcie odbywającej się w Las Vegas konferencji Cisco Partner Summit firma przedstawiła nowości obejmujące 

 

 • Wprowadzenie Cisco Talos Incident Response – pełnego zestawu zarówno proaktywnych, jak i reaktywnych usług, które pomogą klientom firmy odpowiednio przygotować się, zareagować i przywrócić działanie infrastruktury IT po incydencie związanym z bezpieczeństwem. 
 • Poszerzenie portfolio rozwiązań Cisco Meraki, dającego zespołom IT prostą, bezpieczną i inteligentną platformę do budowania i zarządzania siecią. 
 • Innowacje w portfolio rozwiązań i usług wspomagających współpracę, które pomogą dyrektorom IT przyspieszyć transformację ich organizacji.  

 

Nowe usługi i wiedza w zakresie bezpieczeństwa  

 

 • Klienci będą mogli skontaktować się z Cisco Talos Incident Response, za każdym razem, kiedy będą potrzebowali wsparcia. Zespół pomocy jest obecnie częścią Cisco Talos, największej organizacji zajmującej się badaniem cyberzagrożeń. Dzięki pełniejszemu połączeniu funkcji reagowania na incydenty i bazy wiedzy Cisco Talos, klienci zyskują szerszy dostęp do informacji o zagrożeniach w celu modyfikacji i usprawniania swoich planów reagowania, jak również rozszerzoną ochronę dzięki działaniom wywiadowczym w sieci.  

 

 • Cisco połączyło swoje zintegrowane podejście do kwestii bezpieczeństwa opartego na spójnej platformie rozwiązań z zespołem ekspertów i analityków zagrożeń, oferując usługę Managed Detection and Response (MDR). Usługa MDR pomaga klientom jak najlepiej wykorzystać ich inwestycje w bezpieczeństwo cyfrowe i dotrzymać kroku współczesnym zagrożeniom oraz stale rosnącej skali ataków na chmurę, sieci i urządzenia końcowe. Zapewnia monitorowanie zagrożeń i reakcję w trybie 24/7, co pozwala skrócić średni czas wykrywania i powstrzymywania zagrożeń. Jest to możliwe dzięki zdefiniowanym, uporządkowanym i spójnym działaniom oraz księdze dobrych praktyk w odpowiadaniu na zagrożenia, stale wspieranej i zasilanej wiedzą przez Cisco Talos. 

 

Cisco Meraki upraszcza bezpieczeństwo i rozszerza możliwości platformy 

 

Wprowadzone innowacje opierają się na doświadczeniu Cisco w zakresie tworzenia wiodących w branży rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa. Nowe rozwiązania Cisco Meraki obejmują: 

 

 • MS390switch nowej generacji, który łączy prostotę Meraki z mocą przełączników Cisco. Wykorzystując sieć intuicyjną, jest to pierwszy przełącznik z rodziny Meraki zbudowany w oparciu o innowacje sprzętowe Cisco Catalyst w połączeniu z oprogramowaniem Cisco Meraki. 

 

 • Innowacje związane z bezpieczeństwem: Cisco Meraki zawiera nowe funkcje bezpieczeństwa. Rozwiązanie jest zintegrowane na wielu płaszczyznach z portfolio zabezpieczeń Cisco. Oznacza to m.in. wprowadzenie systemu Meraki Trusted Access, który zapewnia uwierzytelnianie urządzeń bez konieczności stosowania rozwiązania MDM. Inne nowości obejmują ochronę ruchu DNS i filtrowanie treści w Meraki MR zasilanym przez Cisco Umbrella oraz ulepszone zasady Security Appliance Firewall. 

 

 • Meraki Gateway (MG): Nowa linia produktów Meraki Gateway (MG) to prosta w zarządzaniu, bezprzewodowa, komórkowa bramka WAN. 

 

Innowacje w portfolio rozwiązań i usług wspomagających współpracę 

 

 • Korzyści posiadania jednej platformy 

 

Single Platform Advantage oznacza, że wszystkie możliwości interakcji (rozmowy telefoniczne, wiadomości, spotkania, podłączone urządzenia i contact center) są obsługiwane w sposób zintegrowanyz poziomu jednej platformy. Dla użytkowników oznacza to, że bez względu na to czy korzystają z telefonu komórkowego, aparatu stacjonarnego czy innego urządzenia, za każdym razem będą mogli pracować w sposób spójny. Przejście z urządzenia mobilnego do urządzenia w sali konferencyjnej będzie możliwe za „jednym ruchem palca”. Dla działów IT oznacza to ułatwioną kontrolę administracyjną i podgląd bezpieczeństwa na jednym ekranie. 

 

 • Nowe urządzenia zmieniają zarówno małe, jak i duże przestrzenie do spotkań dzięki sztucznej inteligencji i lepszym możliwościom współdzielenia treści 

 

Webex Desk Pro: najnowocześniejsze urządzenie biurkowe do współpracy, wyposażone w 27 calowy ekran 4K, współpracujące nie tylko ze środowiskiem Webex, ale także z dowolną usługą konferencyjną.  

 

Webex Room Panorama:Globalne zespoły będą teraz czuły się tak, jakby siedziały razem w tej samej przestrzeni, dzięki bogatym możliwościom współpracyGlobalny zespół nie tylko poczuje się jakby naprawdę był razem, ale także będzie miał dostęp do takich funkcji jak: rozpoznawanie twarzy z imieniem nazwiskiem i tytułem zawodowym, czy tworzenie podsumowań spotkań, a także możliwość podłączenia dodatkowych ekranów Webex Board do pokoju spotkań w celu skorzystania z ekranu dotykowego. 

 

 • Nowy zestaw słuchawkowy Cisco Headset 700: wyposażony inteligentne czujniki i technologię AI voice, zestaw słuchawkowy może być nie tylko parowany z dowolny urządzeniem, ale także pozwala blokować hałas w biurzeaby nie zakłócać rozmów.  

 

Dodatkowe informacje:  

 

 

.:|:.:|:.