Avatar

Cisco prezentuje nową wersję platformy Webex dostosowaną do specyfiki sektora obronnego, Webex for Defense. Rozwiązanie jest częścią strategii konsekwentnego rozwoju bezpiecznego środowiska współpracy i komunikacji dla każdego sektora gospodarki, a pierwotnie zostało stworzone dla Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (DoD).

W ramach działań na rzecz rozwoju technologii do współpracy w środowiskach hybrydowych, w zeszłym miesiącu Cisco wprowadziło nowy pakiet Webex Suite – jedną kompleksową platformę, która integruje innowacyjne rozwiązania do współpracy, prowadzenia rozmów, spotkań, przesyłania wiadomości i nie tylko. Wszystkie funkcje pakietu Webex Suite zostały stworzone z myślą o prostocie i bezpieczeństwie. Motywacją do stworzenia jednolitej platformy była możliwość łatwej i bezpiecznej współpracy, która obecnie jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej dla klientów z każdej branży.

Webex dla sektora obronnego

Specjalna wersja oprogramowania uzyskała tymczasowe zezwolenie Agencji Obronnych Systemów Informacyjnych (DISA) na pracę z danymi klasyfikowanymi na poziomie tajności DoD Impact Level 5 (IL5). Ponadto Webex for Defense oferuje kompleksową obsługę systemów bezpieczeństwa narodowego Departamentu Obrony USA, danych wrażliwych (danych niejawnych podlegających kontroli – CUI) oraz informacji o znaczeniu krytycznym we wszystkich operacjach, w tym połączeniach, spotkaniach i przesyłaniu wiadomości.

Kompleksowe rozwiązanie do współpracy jest podłączone do sieci informacyjnej DoD za pośrednictwem punktów dostępu do chmury zarządzanych przez DISA i dostarczane z centrów danych hostowanych przez firmę Cisco, również posiadających certyfikat DoD IL5.

Webex for Defense integruje się z całą gamą urządzeń Webex, umożliwiając użytkownikom bezpieczne połączenie z telefonu, komputera stacjonarnego lub terminala wideokonferencyjnego. Pełny zestaw funkcji kontroli administratora i użytkownika końcowego umożliwia bezproblemową i bezpieczną współpracę z użytkownikami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz partnerami Departamentu Obrony, a także gwarantuje, że wrażliwe dane nigdy nie wyciekną, a informacje pozostaną prywatne.

Bezpieczne rozwiązania dla administracji publicznej

„Jako zaufany partner technologiczny, bezpieczeństwo na równi z prywatnością naszych klientów stawiamy na pierwszym miejscu, w każdej usłudze i produkcie, który projektujemy i w każdej funkcji, którą dostarczamy” – mówi Javed Khan, SVP/GM Cisco Collaboration. „Dzięki dojrzałej metodologii rozwoju i przejrzystej polityce ochrony prywatności, przewaga Webex w zakresie bezpieczeństwa wykracza poza specyfikacje DoD IL5”- dodaje.

Cisco jest szerzej zaangażowane w dostarczanie bezpiecznych rozwiązań do współpracy dla sektora publicznego. Oprócz wspierania wyjątkowych potrzeb klientów z sektora obronnego, firma oferuje również usługę Webex for Government z autoryzacją FedRAMP (Federal Risk and Authorization Management Program) dla klientów z sektora rządowego. W zeszłym roku firma wprowadziła także rozwiązanie Webex Legislate, usprawniające pracę organów legislacyjnych oraz sądowych.