Avatar
 • Technologia Cisco pomaga firmom pracować bezpiecznie z domu i tworzyć nowe hybrydowe środowiska pracy. 
 • Firma prezentuje łatwe w obsłudze i atrakcyjne cenowo urządzenia sieciowe, aby pomóc firmom rozwijać się i zwiększać skalę działania. 
 • Udostępnia też narzędzia do zarządzania, które działają z poziomu smartfonów. 

 

Warszawa, 28 maja 2020 r.  Już w przyszłym tygodniu w trakcie wirtualnej konferencji CiscoLive! firma zaprezentuje najnowszą aktualizację portfolio rozwiązań dla MŚP – Cisco Designed, w tym wsparcipozwalające stawić czoła pięciu największym wyzwaniom technologicznych, z którymi boryka się ten sektorWraz ze stopniowym zmniejszaniem restrykcji firmy stale poszukują różnych form ponownego otwarcia, nawet w ograniczonym zakresie, oraz sposobów dostosowania się do „nowej normalności”W tych warunkach, technologia będzie odgrywać kluczową rolę we wspieraniu nowych sposobów prowadzenia działalności. Według badania przeprowadzonego przez Krajowe Stowarzyszenie Małych Przedsiębiorstw (National Small Business Association) wśród prawie 1000 małych firm, w okresie od marca do kwietnia liczba właścicieli firm i ich pracowników pracujących zdalnie podwoiła się, a tendencja ta będzie się na pewno utrzymywać. Jednocześnie małe i średnie firmy w coraz większym stopniu stają się celem hakerów, co implikuje to, że bezpieczeństwo cyfrowe staje się głównym problemem informatycznym z którym muszą się borykać.   

 

Oprócz możliwości zapewnienia bezpiecznej pracy zdalnej, Cisco i partnerzy firmy są zaangażowani we wspieranie małych firm w następujących obszarach: 

 

 • Pracy z domu: bezpieczne spotkania i współpraca z pracownikami i klientami w środowisku cyfrowym 
 • Ochrony przed cyberprzestępczością: zabezpieczenie przed kradzieżą tożsamości i innymi typami ataków 
 • Ciągłości działania: łatwa instalacja i wykorzystanie usług IT w modelu chmury obliczeniowej 
 • Monitorowanimiejsca pracyzapewnienie bezpiecznego dystansu w pracy i monitorowanie w czasie rzeczywistym 
 • Przyszłość biur: zwiększona wydajność i bezpieczeństwo we wspólnych fizycznych miejscach pracy w przyszłości 

Nowe produkty i rozwiązania wspierające firmy sektora MŚP obejmują:  

 

 • Webex Work  kompletne rozwiązanie do współpracy w chmurze, które łączy w sobie usługi połączeń, spotkań i przesyłania wiadomości w ramach jednego abonamentu z atrakcyjnymi, elastycznymi miesięcznymi planami cenowymi dla małych firm. Nowoczesne narzędzia do współpracy stały się obowiązkowym elementem nowej rzeczywistości, pozwalając ludziom na wyższą produktywność z każdego miejsca, jednocześnie utrzymując łączność ze współpracownikami.  
 • Cisco Business Dashboard  nowa wersja narzędzia z usprawnionym interfejsem użytkowników służąca zarządzaniu całą siecią ze zintegrowanymi funkcjami administrowania cyklem życia i automatycznym generowaniem alertów. Dzięki łatwemu wdrożeniu typu plug and play oraz możliwościom przechowywania w chmurze lub w siedzibie firmy, pozwala ono organizacjom na konfigurowanie, monitorowanie i obsługę urządzeń sieciowych z poziomu prostego interfejsu na dowolnym urządzeniu. 

 

 • Nowe przełączniki sieciowe Cisco Business – w nadchodzących miesiącach wiele firm będzie na nowo oceniać swoje potrzeby w zakresie powierzchni biurowej. Nowe przełączniki z oferty Cisco Designed zapewniają elastyczny, łatwy do skonfigurowania i bezpieczny dostęp do sieci dla firm, które obsługują połączenia zdalne i te w biurze. Dwie nowe serie przełączników zapewnią niezbędną funkcjonalność potrzebną większości małych i średnich firm, a także zaawansowane opcje zabezpieczeń.  

 

 • Narzędzia do zarządzania siecią w chmurze – Cisco Meraki Network Assurance umożliwia klientom monitorowanie wszystkich aspektów sieci z ich pulpitu Meraki Dashboard, a także wykrywanie i rozwiązywanie problemów z siecią w ciągu kilku minut. Jest to nowy dodatek do oferty Cisco Designed, który pomoże małym firmom łatwo monitorować i rozwiązywać problemy z infrastrukturą sieciową w chmurze. 

 

Cisco dołączyło również do inicjatywy Stand for Smallskupiającej ponad 60 innych przedsiębiorstw z branży medialnej, technologicznej, dóbr konsumpcyjnych i usług profesjonalnych. Celem inicjatywy jest zapewnienie znaczącego wsparcia dla małych firm, które zmagają się ze skutkami pandemii. Stand for Small łączy w sobie cenne korzyści jednej, łatwej w obsłudze platformie cyfrowej. Pozwala ona małym przedsiębiorstwom na dostęp do odpowiednich produktów, informacji, narzędzi i usług.  

 

 

.:|:.:|:.