Avatar

Polski oddział firmy zajął pierwsze miejsce w ranking Great Place to Work 2020  

w kategorii firm zatrudniających więcej niż 500 osób  

 

Warszawa, 16 kwietni2020 r. – Jak wynika dwunastej edycji badania Great Place To Work, Cisco zostało najlepszym miejscem pracy w Polsce trzeci rok z rzędu, w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 500 pracowników. Firma została także uhonorowana tytułem Legendyprzyznawanym przedsiębiorstwom, które przynajmniej po raz piąty z rzędu wzięły udział w badaniu i znalazły się w gronie laureatów.  

Największy wpływ na pozycję Cisco miały opinie pracowników, którzy stwierdzili, że firma jest zarządzana w sposób etyczny i sprawiedliwy, a każdy pracownik traktowany równo niezależnie od stanowiska jakie zajmuje. Menedżerowie wspierają swoje zespoły, są opiekuńczy, a dostęp do nich nie jest ograniczony, gdyż firma nie tworzy sztucznych barier. Ponadto osoby zatrudnione w Cisco twierdzą, że organizacja stworzyła najlepsze środowisko pracy, w którym ludzie czują się swobodnie i mogą realizować swoje cele zawodowe. Z uwagi na niecodzienne warunki, gala wręczenia nagród obyła się wirtualnie.  

Cisco Polska posiada dwa oddziały, zatrudniające łącznie prawie 2000 osóbbiuro odpowiedzialne za sprzedaż w Warszawie i centrum kompetencyjne w Krakowie, w którym specjaliści firmy zajmują się usługami z zakresu monitoringu sieci, cyberbezpieczeństwa i obsługi klienta. Cisco Global Services Center w Krakowie to obecnie największe centrum zaawansowanych usług technicznych i biznesowych Cisco w EuropieW stolicy małopolski znajduje się również jedno z trzech, po Stanach Zjednoczonych i Japonii, Cisco Security Operations Center (SOC). Firma jest także aktywna na płaszczyźnie społecznej odpowiedzialności biznesu. Od lat realizuje program Cisco Networking Academy mający na celu podniesienie poziomu edukacji informatycznej oraz umożliwienie uczniom i studentom podjęcie pracy w branży IT, co w związku z dynamicznym rozwojem technologii bezpośrednio przekłada się na konkurencyjność polskiej gospodarki. 

Główna nagroda przyznana trzeci raz z rzędu to dla nas ogromne wyróżnienie i wartość tym większa, że o pozycji w rankingu decydują przede wszystkim pracownicy. Jest to dla nas motorem napędowym do dalszego działania i jeszcze większego angażowania się w sprawy naszego zespołu oraz umacnianie wyjątkowej kultury naszej firmy. Ostatnie wydarzenia pokazują, że bezpieczeństwo i komunikacja cyfrowa są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki technologii Cisco, nasi pracownicy, mimo pracy z domu, nadal tworzą zgrany zespół, pomagając naszym klientom, partnerom i społecznościom lokalnym w obecnej kryzysowej sytuacji” – powiedział Przemysław Kania, Dyrektor Generalny Cisco w Polsce