Avatar

Najważniejsze informacje:

  • Cisco i Ford wprowadzają aplikację Webex do pojazdów wyposażonych w Ford and Lincoln Digital Experience.
  • Integracja upraszcza współpracę w podróży.
  • Webex zaprojektowany dla klientów będących w ciągłym ruchu z możliwością oglądania spotkań wideo podczas parkowania i trybem tylko audio podczas jazdy.

 

Warszawa, 3 kwietnia 2024 – Cisco i Ford Motor Company ogłosiły, że aplikacja Webex jest dostępna w ramach Ford and Lincoln Digital Experience. To wyjątkowe doświadczenie dostępne dla klientów Forda i Lincolna w wybranych pojazdach, zapewni swobodę pracy z dowolnego miejsca na świecie, dzięki płynnej łączności i komfortowi spotkań.

Cisco Webex, jest pierwszą platformą komunikacyjną na świecie, która wprowadza immersyjne spotkania i połączenia audio w Ford i Lincoln Digital Experience. Cisco i Ford wspólnie opracowały niestandardowe rozwiązania zoptymalizowane pod dostępne pojazdy, przekształcając je w prawdziwą alternatywną przestrzeń roboczą poza domem lub biurem, łącznie z usuwaniem szumów za pomocą sztucznej inteligencji Webex. Ponadto, komunikator Cisco zapewnia łatwy dostęp do płynnej łączności, ponieważ aplikacja jest dostępna z poziomu natywnego systemu informacyjno-rozrywkowego. Wszystko to umożliwia pracę z dowolnego miejsca bez konieczności korzystania z tabletu, smartfona lub laptopa.

“Do tej pory osoby pracujące w podróży borykały się z ograniczoną łącznością i możliwościami utrzymania produktywności” – powiedział Jeetu Patel, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Security and Collaboration. “Integrując Webex z pojazdami Forda, dajemy klientom możliwość współpracy z dowolnego miejsca, przekształcając pojazdy w rozszerzenia ich przestrzeni roboczej bez wyrzeczeń”.

Podczas jazdy kierowcy mogą dołączać do spotkań i połączeń Webex z poziomu ekranu dotykowego w pojeździe. Gdy pojazd jest zaparkowany, kierowca może dołączyć do spotkań Webex i oglądać wideo innych zdalnych uczestników lub udostępnione treści, dzielić się reakcjami, przeglądać listę uczestników i nie tylko, tak jakby był przy biurku w biurze lub w domu. Wszystkie te funkcje są częścią pakietu Webex Suite, który zapewnia ciągłą, bezpieczną i niezawodną współpracę, z której słynie Cisco.

“Dzięki całkowicie nowemu cyfrowemu doświadczeniu Forda i Lincolna naszym celem jest zapewnienie kierowcy przede wszystkim doświadczenia, które można dostosować i spersonalizować, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów, niezależnie od tego, czy chodzi o produktywność, czy rozrywkę” – powiedział Chet Dhruna, dyrektor generalny Connect and Engage Integrated Services, Ford Motor Company. “Teraz kabina w samochodach Ford i Lincoln może zostać przekształcona w prawdziwą alternatywną przestrzeń roboczą dzięki aplikacji Webex i możliwości dostępu do technologii bezprzewodowej 5G i opcji aktywacji hot spotu Wi-Fi w celu podłączenia wielu urządzeń”.

Aplikacja Webex jest dostępna do pobrania z poziomu Google Play w pojazdach wyposażonych w Ford and Lincoln Digital Experience. Wśród obsługiwanych pojazdów jest nowy Lincoln Nautilus 2024, a wkrótce również Lincoln Aviator 2025 i Ford Explorer 2025.