Avatar

Najważniejsze informacje:

 • Nowe urządzenia Cisco zapewniają płynną współpracę w każdym miejscu, zapewniając klientom większą elastyczność w wyborze sposobu pracy.
 • Cisco Board Pro G2 zapewnia zoptymalizowany obraz z kamery i funkcje współpracy oparte na sztucznej inteligencji, które usprawniają hybrydową pracę zespołową.
 • Cisco Desk Phone 9800 Series zapewnia klientom możliwość przekształcenia dowolnego biurka w spersonalizowaną przestrzeń roboczą.

 

Warszawa, 27.03.2024 — Na targach Enterprise Connect Cisco zaprezentowało specjalnie zaprojektowane, wielofunkcyjne urządzenia, oferujące najnowsze rozwiązania w zakresie pracy zespołowej w modelu hybrydowym.  Firma ogłosiła wprowadzenie na rynek urządzenia Cisco Board Pro G2, wykorzystującego możliwości sztucznej inteligencji i obsługującego dotyk oraz Cisco Desk Phone 9800 Series, zaprojektowanego jako nabiurkowe, nowoczesne i spersonalizowane centrum produktywności.

 

Chociaż badania wskazują, że pracownicy są coraz bardziej otwarci na przychodzenie do biura, ponad 50 proc. pracodawców i ich pracowników jest zdania, że siedziby firm nie są wyposażone w niezbędne technologie umożliwiające współpracę na dużą skalę. Cisco Board Pro G2 i Cisco Desk Phone 9800 są opracowane by wesprzeć organizacje w przejściu na tryb hybrydowy i w rekonfiguracji obecnych stanowisk, umożliwiając niczym niezakłóconą współpracę.

– Cisco rozszerza ofertę urządzeń do współpracy, aby zapewnić nowoczesne doświadczenia w każdym zakątku biura – od przestrzeni indywidualnych po sale konferencyjne wszystkich rozmiarów i konfiguracji – powiedział Jeetu Patel, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Security and Collaboration. – Dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji nasze urządzenia audio i wideo zmieniają możliwości dostępne dla pracowników hybrydowych, zapewniając realne wyniki, które mają znaczenie.

 

Cisco Board Pro G2

W erze pracy hybrydowej ludzie oczekują, że miejsca pracy będą wyposażone we wszystko, co zapewni bogate i angażujące doświadczenia pracy grupowej, zgodne z ideą dystansu zerowego. Cisco Board Pro G2 pozwala ujarzmić moc współpracy dzięki wielofunkcyjnemu, opartemu na sztucznej inteligencji, urządzeniu zaprojektowanemu dla małych i średnich przestrzeni roboczych, w tym sal konferencyjnych czy lekcyjnych. Ta wielofunkcyjna, dotykowa tablica zapewnia porównywalne doświadczenia wszystkim osobom uczestniczącym w spotkaniu – niezależnie od tego, czy siedzą przy stole w długiej sali konferencyjnej, używają urządzenia do burz kreatywnych lub prezentacji, czy też dołączają zdalnie.

 

Cisco Board Pro G2 oferuje również:

 • Rozszerzony obraz: Board Pro G2 to jedyna tablica do współpracy wyposażona w inteligentny 96-megapikselowy system kamer z dwoma obiektywami. Zdalni uczestnicy otrzymują lepszy widok na osoby w pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy pracują w bliższej czy dalszej odległości od tablicy. Nowa funkcja wirtualnego zoomu AI wykorzystuje zaawansowane przetwarzanie obrazu, aby zwiększyć zasięg kamery w dłuższych pomieszczeniach bez pogorszenia jakości wideo. Dodatkowo, nowe układy wielostrumieniowe w Webex Meetings umożliwiają przegląd całego pomieszczenia oraz zbliżenie aktywnego mówcy w tym samym czasie.
 • Zaawansowane możliwości oparte na sztucznej inteligencji: oprócz zoptymalizowanego widoku z kamery i ulepszonego dźwięku, chipset NVIDIA i silnik obliczeniowy dbają o poprawę jakości wideo, wydajności i zdolność do uruchamiania aplikacji internetowych.
 • Elastyczna współpraca: klienci mogą korzystać z urządzenia w różnych sytuacjach i kontekstach pracy zespołowej, takich jak wideokonferencje, interaktywne adnotacje czy cyfrowy whiteboarding (certyfikacja Microsoft Teams Rooms dla aplikacji do współpracy wideo Microsoft Miro, Mural i Webex).
 • Uproszczona implementacja i skalowalność: w odróżnieniu od rozwiązań pozbawionych łączności peryferyjnej, wymagających rozszerzeń systemu wideo, i takich, których funkcjonalność jest ograniczona do roli pomocniczej wobec systemów wideokonferencyjnych, Board Pro G2 to produkt typu “wszystko w jednym”. Pozwala to zespołom IT na standaryzację wdrożeń i szybsze skalowanie. System pracuje pod kontrolą bezpiecznego systemu operacyjnego RoomOS, natywnie obsługuje Cisco Rooms i Microsoft Teams Rooms na tym samym urządzeniu, aby zapewnić organizacjom elastyczność w wyborze platformy.

 

Cisco Desk Phone 9800 Series

Aby dostosować się do stylów pracy i harmonogramów osób pracujących hybrydowo i przemieszczających się z miejsca na miejsce, biura przeszły ewolucję – od tradycyjnych stanowisk do otwartych przestrzeni ze współdzielonymi biurkami. Urządzenie Cisco Desk Phone 9800 zostało zaprojektowane z myślą o tym scenariuszu, w celu zapewnienia najwyższej jakości pracy, zarówno w przypadku infrastruktury lokalnej, jak i chmurowej. Oprócz funkcji korporacyjnych, takich jak dźwięk premium i usuwanie szumów oparte na sztucznej inteligencji, seria 9800 zapewnia:

 • Spersonalizowaną produktywność na każdym biurku: Dzięki możliwości rezerwowania biurek z wyprzedzeniem i funkcji odnajdywania drogi w celu ich zlokalizowania, seria 9800 zapewnia komfort pracy. Użytkownicy mogą zarezerwować biurko w Cisco Spaces lub zeskanować kod QR, aby się zameldować, przeglądać kontakty i historię połączeń oraz połączyć się z kalendarzem, aby płynnie dołączyć do dowolnego spotkania przez naciśnięcie jednego przycisku. Terminale są wyposażone również w przycisk szybkiego dostępu, który można dostosować do zmieniających się potrzeb organizacji, programując np. połączenie ze wsparciem IT, połączenia alarmowe i inne.
 • Bezpieczeństwo klasy Enterprise: dzięki zastosowaniu technologii Trusted Platform Module 2.0 klienci mogą liczyć na system bezpiecznego logowania, a także szyfrowanie end-to-end spotkań i połączeń – pierwsze w branży rozwiązanie dla telefonii korporacyjnej.
 • Uproszczone i płynne doświadczenia użytkownika: bazując na ponad 20-letnim doświadczeniu i 100 milionach dostarczonych urządzeń, stworzyliśmy eleganckie, nowoczesne podejście do klasycznego i dobrze znanego projektu. Dzięki nowo wydanemu oprogramowaniu Cisco PhoneOS klienci mogą płynnie przemieszczać się między biurkami i przestrzeniami konferencyjnymi z systemem RoomOS bez uszczerbku dla jakości ich doświadczeń.
 • Uproszczone zarządzanie: system Desk Phone 9800 Series jest prosty w implementacji i zarządzaniu. Jedno urządzenie do rezerwacji biurek i wykonywania połączeń firmowych stanowi rozwiązanie niedrogie, łatwe w zarządzaniu i o większych możliwościach komunikacyjnych. Seria ta oferuje również bezdotykową obsługę i zwiększoną widoczność, a wszelkie problemy można łatwo zidentyfikować i rozwiązywać za pomocą narzędzi ThousandEyes.
 • Zrównoważony rozwój: Cisco Desk Phone 9800 Series to telefony biurkowe dla przedsiębiorstw wykonane w najbardziej zrównoważony sposób. Składają się w ponad 74 proc. z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu poużytkowego (PCR). Są one również wyposażone w nowe tryby niskiego zużycia energii, aby zapewnić optymalną wydajność energetyczną. Dostarczają także informacji o zużyciu energii i emisji dwutlenku węgla, dostępnych w panelu Control Hub. Ponadto dwa telefony z tej serii otrzymały certyfikat EnergyStar, a pełna certyfikacja serii spodziewana jest jeszcze w tym roku.

 

Zarówno Board Pro G2, jak i Cisco Desk Phone Series 9800 można zintegrować z narzędziami Cisco Spaces i Control Hub. Upraszcza to zarządzanie i zapewnia niezbędne informacje, przydatne zespołom IT i menedżerom biurowym w podejmowaniu świadomych decyzji inwestycyjnych w zakresie technologii w miejscu pracy. Więcej informacji i dane dotyczące dostępności można znaleźć tutaj i tutaj.