Avatar

Najważniejsze informacje

  • Cisco jest teraz kompleksowo przygotowane do napędzania, zabezpieczania i rozwijania rewolucji AI dla klientów.
  • Cisco w pełni połączy moc sieci z wiodącymi na rynku rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa i obserwowalności.
  • Wraz z przejęciem Splunk, Cisco staje się jedną z największych firm tworzących oprogramowanie na świecie.

 

Cisco ogłosiło dziś sfinalizowanie przejęcia firmy Splunk. Transakcja ta tworzy podstawy do zapewnienia klientom niezrównanej widoczności i wglądu w całość cyfrowej działalności organizacji.

Aby dobrze prosperować w nowej erze cyfrowej, organizacje muszą łączyć ludzi, miejsca, aplikacje, dane i urządzenia, które napędzają ich działalność, jednocześnie chroniąc cały swój cyfrowy ślad przed cyberzagrożeniami, przestojami i innymi krytycznymi zagrożeniami biznesowymi.

Cisco w pełni połączy moc sieci z wiodącymi na rynku rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa i obserwowalności, aby zapewnić ujednolicony widok całego cyfrowego krajobrazu w czasie rzeczywistym, pomagając zespołom proaktywnie chronić krytyczną infrastrukturę, zapobiegać awariom i udoskonalać działanie sieci.

– Cieszymy się, że możemy oficjalnie powitać Splunk w rodzinie Cisco – powiedział Chuck Robbins, prezes Cisco. – Jako jedna z największych na świecie firm wytwarzających oprogramowanie, zrewolucjonizujemy sposób, w jaki nasi klienci wykorzystują dane do łączenia i ochrony każdego aspektu ich organizacji, pomagając napędzać i zabezpieczać rewolucję AI.

– Połączenie Splunk i Cisco przyniesie ogromną wartość naszym wspólnym klientom na całym świecie – powiedział Gary Steele, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Splunk. “Razem zapewnimy naprawdę kompleksową widoczność i wgląd w całość cyfrowej działalności organizacji, przy bezprecedensowym poziomie odporności dzięki najszerszemu i najpotężniejszemu portfolio produktów w zakresie bezpieczeństwa i obserwowalności na rynku”.

Cisco będzie wspierać i chronić rewolucję AI

Tempo popularyzacji sztucznej inteligencji i wpływ, jaki ona wywiera, pozostawiają w tyle wszystkie technologie, jakie wcześniej widzieliśmy.

Efektywne wykorzystanie właściwych danych na masową skalę będzie kluczowym czynnikiem sukcesu AI i pomoże organizacjom osiągać wyniki, które wcześniej nie były możliwe. Aby czerpać realne korzyści ze sztucznej inteligencji, organizacje potrzebują infrastruktury do jej zasilania, danych do jej rozwijania, platformy bezpieczeństwa do jej ochrony oraz platformy obserwowalności do monitorowania i zarządzania w czasie rzeczywistym. Cisco dostarcza teraz wszystkie te cztery elementy razem.

– Cisco i Splunk to transformacyjne połączenie, które pozwoli klientom robić rzeczy, które wcześniej nie były możliwe – powiedział Stephen Elliot, wiceprezes firmy badawczej IDC, departament I&O, Cloud Operations i DevOps. – Wraz ze sfinalizowaniem przejęcia Splunk, Cisco stworzyło unikatowy na rynku zestaw rozwiązań dla dyrektorów ds. sieci, bezpieczeństwa i operacji. Kiedy dodamy to do inwestycji firmy w kanał sprzedaży i sztuczną inteligencję, klienci powinni wziąć pod uwagę wyższą wartość biznesową, którą można teraz odblokować.

– Accenture gratuluje Cisco przejęcia Splunk – powiedziała Julie Sweet, prezes i dyrektor generalna firmy doradczej Accenture. – Cieszymy się z długoterminowego partnerstwa z obiema firmami i czekamy na możliwości, jakie ta współpraca przyniesie naszym klientom w przyszłości.

Jak Cisco i Splunk razem przyniosą korzyści klientom, partnerom i programistom

Korzyści, na jakie mogą liczyć klienci dzięki połączeniu Cisco i Splunk, to m.in.:

  • Wzmocnione bezpieczeństwo. Kompleksowe rozwiązanie bezpieczeństwa dla organizacji każdej wielkości, służące do zapobiegania zagrożeniom, wykrywania i badania ich oraz reagowania na nie, w wyjątkowy sposób wykorzystujące ruch w chmurze, sieci i punktach końcowych w celu zapewnienia niezrównanej widoczności.
  • Lepsza obserwowalność. Pierwsze w swoim rodzaju rozwiązanie zapewniające pełną obserwowalność i dostarczające niesamowitych doświadczeń cyfrowych w wielochmurowym środowisku hybrydowym.
  • Lepsza sieć. Wiodące bezpieczne rozwiązanie sieciowe oparte na inteligentnej, odpornej i ciągle optymalizowanej infrastrukturze sieciowej.
  • Lepsze wykorzystanie sztucznej inteligencji. Portfolio rozwiązań sieciowych Cisco – w połączeniu ze wzmocnionym bezpieczeństwem, pełną obserwowalnością i kompleksową platformą danych – umożliwi klientom bezpieczne wykorzystanie mocy sztucznej inteligencji w ich organizacjach i aplikacjach.
  • Większa opłacalność. Platformowe podejście Cisco i Splunk pomoże naszym klientom skonsolidować wiele punktowych produktów, zapewniając lepsze wyniki biznesowe i obniżając koszty.

Cisco i Splunk integrują również globalne społeczności doświadczonych programistów i partnerów, rozszerzając możliwości w zakresie bezpieczeństwa, obserwowalności i platform danych dzięki gotowym aplikacjom i rozwiązaniom dla klientów. Wspólny ekosystem partnerów pozwoli tworzyć nowe zyskowne strumienie przychodów poprzez usługi o wysokiej wartości oraz wdrażanie innowacyjnych aplikacji i rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy klienci mogą spodziewać się szeregu nowych innowacji produktowych w całym portfolio wraz z integracją Splunk – dodatkowe szczegóły można znaleźć we wpisie blogowym Chucka Robbinsa i Gary’ego Steela.  Wiele z tych innowacji i nie tylko zostanie zaprezentowanych podczas Cisco Live, 2-4 czerwca 2024 r. oraz .conf24, 11-14 czerwca 2024 r.

Szczegóły transakcji

Zgodnie z warunkami umowy, Cisco nabyło Splunk za 157 dolarów za akcję w gotówce, co stanowi około 28 miliardów dolarów wartości kapitałowej. Oczekuje się, że transakcja przyniesie dodatnie przepływy pieniężne i poprawę marży brutto w roku fiskalnym Cisco 2025, a w roku fiskalnym 2026 zwiększy zysk na akcję non-GAAP. Ponadto przyspieszy wzrost przychodów Cisco i wzrost marży brutto.

Cisco i Splunk powiadomiły giełdę NASDAQ o zakończeniu przejęcia i zwróciły się do niej o złożenie w imieniu Splunk do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) powiadomienia o wycofaniu spółki z giełdy. Wycofanie akcji zwykłych Splunk z NASDAQ nastąpiło dziś przed otwarciem giełdy.

 

Materiały dodatkowe