Avatar

Kraków, 1 lutego 2024 r. — Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zmodernizowała swoją infrastrukturę sieciową we współpracy z firmą Cisco oraz jej Złotym Partnerem, firmą Sevenet. Projekt został sfinansowany przez Cisco i Sevenet, a jego wartość szacowana jest na 1 mln zł.

Fundacja prowadzi specjalistyczne ośrodki terapeutyczno-rehabilitacyjne, oferując podopiecznym codzienną opiekę i wsparcie. Jeden z obiektów zlokalizowany jest w Lubiatowie, małej nadbałtyckiej miejscowości, drugi – w podkrakowskich Radwanowicach. W przeszłości Fundacja często napotykała problemy z siecią, które wpływały na komunikację i możliwości pracy zdalnej.

„Moja fundacja prowadzi dwa ośrodki. Mieliśmy w nich duże kłopoty z siecią. Bardzo często nie mogliśmy się połączyć z powodu problemów technicznych. I to było straszne, bo jesteś z kimś umówiony, masz coś ważnego załatwić, od czego zależą losy konkretnych ludzi, i nagle nie masz kontaktu. Na szczęście pojawiły się dwie firmy: Sevenet i Cisco i mamy supernowoczesną sieć do kontaktu z całym światem” – mówi Anna Dymna, założycielka, prezes i wolontariuszka Fundacji „Mimo Wszystko”.

„Cisco od wielu lat wspiera Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, a nasi pracownicy aktywnie angażują się w wolontariat, organizują inicjatywy charytatywne oraz zbierają fundusze na jej rzecz. Bardzo się cieszymy, że tym razem mogliśmy również dostarczyć naszą najnowocześniejszą technologię, aby odpowiedzieć na palące potrzeby Fundacji w zakresie łączności” – powiedział Jacek Przybylski, dyrektor Cisco Kraków.

„Działania CSR są wpisane w DNA Sevenet, a naszym społecznym zobowiązaniem jest wykorzystanie naszej wiedzy technologicznej i doświadczenia, aby wywierać pozytywny wpływ na otaczający nas świat. Fundacja wykonuje wspaniałą, ale jednocześnie bardzo trudną i wymagającą pracę. Dzięki temu wdrożeniu mogliśmy nieco ułatwić jej codzienne funkcjonowanie” – powiedziała Joanna Barczyk, wiceprezes Sevenet.

Jak przesiadka z lokalnego pociągu pasażerskiego na kolej dużych prędkości

Projekt obejmował instalację infrastruktury Cisco Meraki, w tym anteny kierunkowej 5G, przekazanej przez Cisco i wdrożonej przez Sevenet. Dzięki temu Fundacja dysponuje ujednoliconą, niezawodną i bezpieczną siecią bezprzewodową, zarządzaną z chmury.

„Dzięki temu wdrożeniu każdy nasz podopieczny i pracownik ma dostęp do sieci na całym terenie każdego z naszych ośrodków. To jak przesiadka z lokalnego pociągu pasażerskiego na ekspres” – mówi Witold Chudzio, administrator IT w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. „Nowa sieć nie tylko ułatwia codzienną pracę, ale także otwiera nowe możliwości zarówno dla opiekunów, jak i podopiecznych: utrzymywanie kontaktu z bliskimi za pośrednictwem wideo, korzystanie z Internetu w celach rekreacyjnych lub dostęp do narzędzi terapeutycznych online, takich jak materiały audio, filmy i wirtualne quizy. To wszystko nie byłoby możliwe przy naszej starej sieci”.

„Naszym przyjaciołom z Cisco i Sevenet życzę, aby uśmiechy naszych podopiecznych zawsze rozjaśniały Wasze dni, a dobro, którym nas obdarzyliście, wracało do Was ze zdwojoną siłą” – powiedziała Anna Dymna.

 

Materiały dodatkowe: