Avatar

Najważniejsze informacje:

 • Zaprezentowane w trakcie konferencji Cisco Live innowacje od Cisco obejmują sieć, bezpieczeństwo, narzędzia do współpracy i aplikacje. Nakreślają one strategię firmy w kierunku połączenia wszystkiego i wszystkich. Jest to możliwe, przy jednoczesnym oferowaniu klientom przewagi konkurencyjnej w stawianiu czoła największym wyzwaniom technologicznym.
 • Cisco zaprezentowało rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i sztucznej inteligencji, które są kluczowymi elementami strategii technologicznej Cisco.
 • Tegoroczną edycję konferencji uświetnili prelegenci tacy, jak m.in. prezes i dyrektor generalny Cisco Chuck Robbins; komik Jim Gaffigan oraz dyrektor ds. bezpieczeństwa w National Football League, Cathy L. Lanier.

Las Vegas, 7 czerwca 2023 r. – Ruszyła konferencja Cisco LIVE 2023, najważniejsze na świecie wydarzenie w dziedzinie sieci i bezpieczeństwa. Liczba gości na miejscu wynosi blisko 20 000, natomiast szacunki dotyczące uczestników online oscylują wokół miliona widzów. Zdaniem organizatorów, tegoroczna konferencja Cisco Live ma być najważniejszą w historii firmy.

Przewagi technologiczne Cisco

Dyrektorzy Cisco, w tym prezes i dyrektor generalny Chuck Robbins przedstawili, w jaki sposób firma dostarczy nowe rozwiązania, które umożliwią partnerom i klientom zyskać większą odporność i bezpieczeństwo w obliczu dynamicznego i szybko zmieniającego się krajobrazu zagrożeń. Firmy z całego świata potrzebują partnera, któremu mogą zaufać, ponieważ należy szybko reagować na ogromne zmiany technologiczne, w tym chmurę, sztuczną inteligencję, bezpieczeństwo, rozkwit popularności aplikacji i pracę hybrydową. Ugruntowana pozycja Cisco jako lidera w dziedzinie sieci z szerokim portfolio i prężnym ekosystemem partnerskim zapewnia wyjątkową przewagę klientom i partnerom, a ogłoszone innowacje pomogą im w pełni wykorzystać ten potencjał.

Klienci firmy podkreślili ze sceny, jak ważną rolę odgrywa Cisco jako dostawca technologii i strategiczny partner biznesowy. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Audi, Carhartt, MGM Resorts International i NFL. Dyrektor ds. bezpieczeństwa National Football League, Cathy L. Lanier podkreśliła, w jaki sposób Cisco i NFL współpracowały w celu zabezpieczenia Super Bowl w ciągu ostatnich kilku lat.

“Cieszymy się, że podczas Cisco Live możemy podzielić się z naszymi klientami przełomowymi innowacjami i zestawem nowych rozwiązań w całym naszym portfolio. Wierzymy, że przed Cisco stoją ogromne możliwości, ponieważ mamy wyjątkową pozycję, aby pomóc naszym klientom rozwiązać wiele z ich największych wyzwań biznesowych za pomocą technologii. Niezależnie od tego, czy chodzi o bezpieczeństwo, łączność, aplikacje czy zrównoważony rozwój, Cisco jest partnerem, który pomaga naszym klientom w transformacji i adaptacji” – skomentował Chuck Robbins, prezes i dyrektor generalny Cisco. “Nasz zespół podzieli się wszystkim, nad czym pracowali nasi specjaliści, ale także przedstawi wizję firmy, ponieważ dążymy do tego, aby stać się prostszym, bardziej inkluzywnym i bardziej zrównoważonym przedsiębiorstwem”.

Innowacje produktowe Cisco odpowiedzią na kluczowe wyzwania klientów

Podczas trwającej konferencji Cisco Live firma prezentuje nowe technologie i udoskonalenia produktów z zakresu sieci, bezpieczeństwa, współpracy i zoptymalizowanych aplikacji. Ponadto Cisco przedstawia swoją wizję osiągnięcia bardziej ujednoliconego doświadczenia dla klientów i partnerów poprzez przyspieszenie przejścia na platformy i chmurę, a także radykalne uproszczenie i integrację w całym portfolio.

Według raportu Cisco State of Global Innovation, 85% specjalistów IT wskazuje, że ceni sobie prostotę w swoich systemach informatycznych. Zaprezentowane dziś nowe technologie podkreślają zaangażowanie Cisco w upraszczanie i podnoszenie jakości doświadczeń użytkowników. Ogłoszone technologie obejmują:

 • Cisco Networking Cloud: mając za cel uproszczenie, wizja Cisco Networking Cloud szczegółowo opisuje, w jaki sposób firma dostarczy pojedynczą platformę do płynnego zarządzania wszystkimi domenami sieciowymi. Chmura Cisco Networking będzie potężną i inteligentną platformą do proaktywnego zarządzania siecią, eliminacji silosów, zapewnienia wydajności i zmniejszenia obciążenia pracą ludzką.
 • Ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa: Nowy Cisco Secure Access (czyli rozwiązanie SSE – security service edge) oferuje bezproblemowy dostęp do dowolnej lokalizacji, dowolnego urządzenia i aplikacji za pośrednictwem jednej platformy. Nowa zapora Cisco Secure Firewall 4200 zapewnia płynną łączność w biurze lub poza nim, wraz z ochroną Cisco Multicloud Defense, która zapewnia bezpieczeństwo w każdym środowisku.
 • Bezpieczeństwo aplikacji natywnych dla chmury: Rozszerzone możliwości Panoptica, które zapewnią pełną ochronę cyklu życia aplikacji natywnych w chmurze, od kodu, poprzez rozwój, aż po uruchomienie produkcyjne w dzisiejszych rozproszonych środowiskach wielochmurowych.
 • Full-Stack Observability (FSO): Cisco ogłosiło ogólną dostępność swojej platformy FSO, umożliwiając klientom opracowywanie i rozwijanie solidnego ekosystemu aplikacji opartego na otwartej, rozszerzalnej architekturze. Obejmuje to nowe i unikalne przypadki użycia w jednym modelu konsumpcji. Dodatkowo, nowa dwukierunkowa integracja Cisco między AppDynamics i ThousandEyes umożliwia wydajne monitorowanie cyfrowych doświadczeń klientów i eliminuje luki w obserwowalności dzięki szybkim, praktycznym zaleceniom i spostrzeżeniom.
 • Funkcje bezpieczeństwa i pracy hybrydowej oparte na generatywnej sztucznej inteligencji: Nowe możliwości podsumowywania danych w Webex oparte na generatywnej sztucznej inteligencji zwiększą produktywność i podniosą jakość doświadczeń klienta. Ponadto, nowe możliwości AI w Cisco Security Cloud wyeliminują złożoność, uproszczą zarządzanie zasadami i usprawnią reagowanie na zagrożenia. Aby wspierać ciągłe innowacje w zakresie sztucznej inteligencji (AI) dla hybrydowych przestrzeni roboczych, Cisco ogłasza Room Bar Pro, z mocniejszym procesorem i możliwością wsparcia klientów w ich najczęstszych obszarach pracy.

Cisco wspiera innowacje klientów i partnerów

Nowe rozwiązania zaprezentowane podczas Cisco Live bezpośrednio odnoszą się do kluczowych wyzwań stojących przed klientami i partnerami Cisco oraz odblokowują możliwość tworzenia i dostarczania własnych innowacji przy użyciu wiodących w branży platform i technologii.

Na Cisco Live, wraz z klientami i partnerami, Cisco zaprezentuje następujące rozwiązania:

 • Stadion Cisco: Cisco prezentuje, w jaki sposób zapewnia maksimum satysfakcji kibiców na stadionach na całym świecie. Uczestnicy są zaproszeni do sędziowania meczu i wypróbowania technologii natychmiastowej powtórki, aby sprawdzić swoje decyzje.
 • Projekt autonomicznego życia: Ignite Technology i Launchcode połączyły siły z programem Cisco Country Digital Acceleration (CDA) i Cisco Innovation Labs, aby przekształcić w rzeczywistość marzenie o niezależnym życiu dla osób o różnych niepełnosprawnościach. Odwiedzający wezmą udział w interaktywnej wycieczce po domu, aby zobaczyć, jak inteligentna technologia to umożliwia.
 • Technologia inteligentnego budynku: rozwiązanie opracowane ze Schneider Electric zapewnia właścicielom budynków i zarządcom obiektów lepszą widoczność w celu kontrolowania i optymalizacji systemów energetycznych, grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Pozwoli to zmniejszyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla.

Cisco kontynuuje starania na rzecz zrównoważonego rozwoju i sztucznej inteligencji

Według ankiety Cisco State of Global Innovation, głównym powodem, dla którego innowacje technologiczne mają znaczenie, jest stworzenie bardziej zrównoważonych, energooszczędnych i ekologicznie świadomych opcji technologicznych. Cisco wierzy, że zrównoważony rozwój jest ważną częścią gospodarki i koncentruje się na poprawie efektywności energetycznej produktów, przyjmowaniu zasad gospodarki o obiegu zamkniętym oraz opracowywaniu produktów i rozwiązań, które umożliwiają klientom przyspieszenie realizacji ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Cisco nadaje priorytet zarządzaniu energią w swoich produktach i rozwiązaniach, ponieważ klienci dążą do dekarbonizacji swoich operacji.

Cisco od dawna jest liderem w wykorzystywaniu sztucznej inteligencji w rozwiązaniach sieciowych, bezpieczeństwa i współpracy. Historia firmy w korzystaniu ze sztucznej inteligencji obejmuje szeroki zakres przypadków użycia i wdrożeń w przedsiębiorstwach, począwszy od inteligentnych sieci, i cyberbezpieczeństwa, przez sprzedaż i obsługę klienta, po chatboty i wsparcie środowisk pracy hybrydowej. Na Cisco Live zostanie zaprezentowana nowa, potężna technologia generatywnej sztucznej inteligencji, która pomoże organizacjom zwiększyć produktywność i uprościć pracę ich pracowników.

Materiały dodatkowe:

Raport State of Global Innovation