Avatar
  • Webex będzie pierwszą aplikacją do współpracy, która pojawi się w wybranych samochodach Audi z roku modelowego 2024, wyposażając pojazdy w funkcje spotkań umożliwiające płynną współpracę.
  • Aby zapewnić bezpieczeństwo, uczestnicy mogą łatwo dołączać do spotkań minimalizując rozpraszanie uwagi – wideo jest możliwe tylko po zaparkowaniu auta.
  • Kierowcy mogą korzystać ze zwiększonej elastyczności w sposobie pracy, dzięki środowisku Webex.

Cisco i Audi zaprezentowały plany usprawnienia współpracy mobilnej w samochodach. Webex będzie pierwszą aplikacją do pracy hybrydowej dostępną w wybranych modelach Audi od roku modelowego 2024. Najnowsze rozwiązania są efektem współpracy z firmą programistyczną CARIAD z Grupy Volkswagen i spółką zależną Samsung HARMAN.

Praca hybrydowa nadal ewoluuje, a nowoczesne środowisko pracy nie jest już ograniczone do jednej przestrzeni lub urządzenia. Ludzie coraz częściej wymagają elastycznych i innowacyjnych rozwiązań, które to umożliwią. Aplikacja Webex dla motoryzacji będzie dostępna za pośrednictwem Audi Application Store, aby zaspokoić zapotrzebowanie konsumentów i zapewnić bezpieczną i prostą współpracę mobilną. Sklep z aplikacjami został opracowany przez CARIAD i HARMAN i jest przeznaczony dla wybranych pojazdów Audi, a kolejne marki Grupy Volkswagen pojawią się w późniejszym czasie.

“Naszą misją jest przekształcenie samochodu w kolejne hybrydowe miejsce pracy” – powiedział Jeetu Patel, wiceprezes i dyrektor generalny ds. bezpieczeństwa i współpracy w Cisco. “Nasza współpraca z wiodącymi producentami, takimi jak Audi, zapewni klientom bezpieczny i płynny sposób na pozostanie w kontakcie i produktywność niezależnie od miejsca i sposobu pracy”.

Partnerstwo ma na celu dostosowanie się do elastycznych hybrydowych kultur pracy. Zapewnia dostęp do ulepszonych rozwiązań, które można dopasować do swoich potrzeb, aby umożliwić pracę z dowolnego miejsca. Korzyści dla klientów obejmują:

  • Prostą konfigurację: Kierowcy mogą pobrać Webex ze sklepu z aplikacjami dostępnego w systemie pojazdu Audi, a do konfiguracji nie jest potrzebny smartfon. Sklep konsekwentnie zapewnia, że aplikacje w pojeździe spełniają wysokie wymagania bezpieczeństwa Grupy Volkswagen. Dzięki prostej konfiguracji kierowcy mogą płynnie przełączać trwające spotkania Webex pomiędzy swoimi urządzeniami a samochodem.
  • Specjalnie zaprojektowane funkcje bezpieczeństwa: Webex przechodzi w tryb tylko audio, gdy samochód jest w ruchu, aby zapewnić kierowcom możliwość uczestniczenia w spotkaniach bez odrywania wzroku od drogi. Po zaparkowaniu kierowcy mogą korzystać z pełnego środowiska współpracy Webex i mogą wyświetlać uczestników spotkania, udostępniane treści i napisy.
  • Spotkania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji: Kierowcy będą mieli dostęp do wbudowanych funkcji Webex, które zapewniają najlepsze w swojej klasie usuwanie szumów i optymalizację głosu. Kierowcy będą wyraźnie słyszani, bez zakłócających dźwięków tła, takich jak hałas na drodze czy rozmowy pasażerów.

Dostępność

Od lipca 2023 r. sklep z aplikacjami, z którego można pobrać aplikację Webex, będzie dostępny w nowych modelach produkcyjnych Audi A4, A5, Q5, A6, A7, A8, Q8 e-tron i e-tron GT w Europie, USA, Kanadzie, Meksyku i na rynkach zamorskich.

Cisco współpracuje z ponad 32 000 organizacji transportowych w 169 krajach na całym świecie i posiada 25 000 patentów w dziedzinie transportu. Partnerstwo z Audi, CARIAD i HARMAN jest częścią Webex for Auto, który obejmuje Webex Meetings dla Apple CarPlay oraz współpracę z producentami samochodów, w tym Ford Motor Company i Mercedes-Benz. Cisco będzie nadal rozwijać swój rosnący ekosystem innowacyjnych rozwiązań do współpracy, które zapewniają niezrównane doświadczenia w podróży.

Cytaty od partnerów technologicznych:

“Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom Volkswagen Group możliwości spotkań Webex, które sprawiają, że praca hybrydowa jest wygodniejsza i bardziej elastyczna. Dzięki naszemu nowemu sklepowi z aplikacjami zaoferujemy klientom szeroką gamę niezbędnych i popularnych aplikacji, płynnie łącząc ich samochód z cyfrowym życiem. Wraz z naszymi markami i partnerami z Grupy Volkswagen przenosimy cyfrowe wrażenia w samochodzie na wyższy poziom, zmieniając samochód w inteligentnego towarzysza kierowcy”.

– Dr Riclef Schmidt-Clausen, starszy wiceprezes ds. inteligentnego kokpitu i nadwozia, CARIAD.

“Cieszymy się, że możemy współpracować z podobnie myślącymi liderami technologii i motoryzacji, aby wprowadzić możliwości Webex do samochodu dla pracowników hybrydowych i zdalnych. HARMAN Ignite Store, rozwiązanie typu white label dla Volkswagen Group Application Store, ułatwia programistom dostosowywanie treści i usług dla branży motoryzacyjnej, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i optymalizację środowiska pojazdu. Współpraca taka jak ta zmieni wrażenia w kabinie, utrzymując kierowców w kontakcie z tym, co ważne”.

– Albert Jordan, wiceprezes i dyrektor generalny działu aplikacji motoryzacyjnych firmy HARMAN