Avatar

Nowe funkcje Webex-a ułatwiają użytkownikom iPadów wielozadaniowość podczas spotkań

Warszawa 24 marca 2023 – Wraz z coraz bardziej dynamicznym charakterem hybrydowych środowisk pracy ważne jest, aby użytkownicy mogli wykonywać swoje zadania z poziomu ulubionych urządzeń. Scenariusz ten wymaga intuicyjnego i skutecznego sposobu organizacji pracy hybrydowej, niezależnie od miejsca i wykorzystywanych narzędzi.

Właśnie to przynosi najnowsza wersja Cisco Webex dla iPadów. Nowe rozwiązania w Webex Meetings na iPadzie pomogą sprawniej realizować wszystkie zadania, co przełoży się na większe zaangażowanie pracowników i wyższy poziom ich produktywności.

Obsługa wielu okien i funkcja Stage Manager teraz dostępna w Webex Meetings na iPadzie

W ubiegłym roku Cisco ogłosiło wprowadzenie funkcji Picture in Picture (PiP) dla Webex Meetings na iPadzie i iPhonie. Możliwość zarządzania spotkaniami w osobnym, mniejszym oknie pomaga użytkownikom systemu iOS śledzić ich przebieg podczas nawigowania po innych aplikacjach. Teraz firma dodaje jeszcze więcej możliwości współpracy do aplikacji na iPada, z obsługą wielu okien i funkcją Stage Manager [1], nowym sposobem na wielozadaniowość i realizację zadań. Te innowacje sprawiają, że wykonywanie kilku czynności jednocześnie w trybie hybrydowym jest banalnie proste.

Poprawa koncentracji podczas pracy wielozadaniowej

Niekiedy w trakcie spotkań online wygodnie jest mieć wszystko w jednym oknie. Innym razem użytkownicy wolą zmienić styl pracy, na przykład, aby skupić się na udostępnionej zawartości lub dokumentach, a jednocześnie nadal uczestniczyć w spotkaniu i dzielić się opiniami na czacie. Od teraz, Webex Meetings doda możliwość dzielenia aplikacji na wiele okien, co z kolei umożliwi przeglądanie udostępnionych dokumentów lub prezentacji po jednej stronie ekranu, a jednocześnie podgląd uczestników spotkania lub czatu grupowego po drugiej stronie. Ustalanie priorytetów i realizacja zadań podczas współpracy na żywo będzie dzięki temu łatwiejsza.

Główną przewagą większych wyświetlaczy jest wygoda i przejrzystość, dlatego pracownicy często korzystają z nich, aby zwiększyć swoją produktywność. Teraz, dzięki wielu oknom, łatwiej będą mogli uzyskać korzyści z pracy na komputerze stacjonarnym za pośrednictwem iPada podłączonego do urządzenia Cisco, takiego jak Cisco Desk Pro lub dowolnego wyświetlacza zewnętrznego [2]. Użytkownicy mogą przenosić okna między iPadem a zewnętrznym wyświetlaczem za pomocą opcji “Move to Display”, aby czerpać korzyści z pracy na wielu ekranach.

W przypadku osób, których urządzenia są już kompatybilne z systemem iOS 16 lub nowszym, bardziej interesująca wyda się aktualizacja Webex Meetings dodająca wsparcie dla funkcji Stage Manager. Funkcja ta, znana z chociażby z urządzeń MacBook, umożliwia wygodną nawigację wyświetlanych aplikacji w regulowanych oknach, a także obsługę zewnętrznych monitorów. Od teraz, po podłączeniu do zewnętrznego monitora, użytkownicy iPada korzystający z Webex Meetings mogą korzystać z nawet ośmiu aplikacji jednocześnie.

Więcej informacji o możliwościach współpracy technologii Cisco z systemami Apple jest dostępne pod linkami:

[1] Stage Manager jest dostępny na iPadzie Air (5. generacji), iPadzie Pro 12,9 cala (3. generacji i nowszych) oraz iPadzie Pro 11 cali (1. generacji i nowszych).

[2] Obsługa wyświetlaczy zewnętrznych jest dostępna w iPadzie Air (5. generacji), iPadzie Pro 12,9 cala (5. generacji i nowszych), iPadzie Pro 11 cali (3. generacji i nowszych).