Avatar

Najważniejsze informacje:

 • Cisco prezentuje nowe projekty z najważniejszymi partnerami z rynku telekomunikacyjnego, w tym BT Group, KPN, Telenor, Telstra, Telus, Tele2 i TIM, aby pomóc klientom korporacyjnym zarządzać wdrożeniami IoT – z jeszcze większą prostotą, szybkością i automatyzacją działania.
 • Nowe produkty i rozwiązania bezprzewodowe, chmurowe i IoT wprowadzane na rynek obejmują Cisco Mobility Services dla zaawansowanych, mobilnych przypadków użycia IoT, bramki Cisco Meraki MG51 i MG51E 5G, produkty Wi-Fi6E-ready, rozwiązania routingowe dla pracy hybrydowej i inne.
 • Cisco współpracuje z koncernem Mercedes-Benz, aby zapewnić najlepsze mobilne biuro w nowych samochodach Mercedes-Benz klasy E; Webex będzie domyślną aplikacją do współpracy w luksusowym pojeździe.

Barcelona, 28 lutego 2023 – W trakcie Mobile World Congress w Barcelonie, największej konferencji poświęconej telekomunikacji, Cisco zaprezentowało nowości opracowane we współpracy z wiodącymi firmami telekomunikacyjnymi i producentami urządzeń. Sprawią one, że korzystanie z rozwiązań bezprzewodowych będzie bezpieczne i wygodniejsze dla wszystkich.

„Aby odnieść sukces w erze cyfrowej, przedsiębiorstwa muszą polegać na innowacjach w zakresie platform programowania, łączności 5G oraz Wi-Fi” – powiedział Jonathan Davidson, Executive Vice President oraz General Manager, Cisco Networking. “Pragniemy przedstawić nasze najnowsze osiągnięcia, w tym platformę Cisco Mobility Services zasilaną przez nasz stos technologiczny 5G i Edge Cloud oraz IoT Control Center, 5G SA packet core oraz global edge compute dostarczane wspólnie z Qwilt. Dzięki Cisco Private 5G i nowym routerom Meraki oferującym łączność 5G WAN zarządzaną w chmurze, dajemy dostawcom usług to czego potrzebują, aby realizować nowe modele biznesowe i przyspieszać transformację cyfrową w różnych branżach.”

Transformacja przemysłu przy udziale nowoczesnych technologii

Cisco pomaga budować Internet przyszłości w ponad 100 krajach, aby umożliwić automatyzację przemysł i wielu innych branż. Dzięki inteligentnej, otwartej infrastrukturze 5G, platformie Cisco Mobility Services zasilającej ponad 200 milionów urządzeń oraz niezrównanemu portfolio zabezpieczeń, firma wspiera wszelkie formy zastosowania IoT, zgodnie z potrzebami klientów. Nowe projekty są realizowane z partnerami takimi jak BT Group, KPN, Telenor, Telstra, Telus, Tele2 i TIM, aby pomóc korporacjom uprościć operacje sieciowe i zautomatyzować procesy w celu szybkiego zarządzania wdrożeniami IoT.

Wiodąca rola innowacji w transporcie na rzecz pracy hybrydowej

Aby pomóc w bezpiecznym, pewnym i wygodnym wykonywaniu pracy w pojazdach, Cisco ogłosiło współpracę z koncernem Mercedes-Benz w celu zapewnienia optymalnego mobilnego biura w nowych pojazdach Mercedes-Benz klasy E dzięki wykorzystaniu aplikacji Cisco Webex. Partnerstwo wzmacnia wspólne zaangażowanie Mercedes-Benz i Cisco w innowacje w zakresie pracy hybrydowej i pojazdów połączonych.

Przyspieszenie do potęgi 5G

Od usług zarządzanych, po chmurowe stosy telekomunikacyjne, Routed Optical Networking i rozwiązania edge computing – oto nowe przykłady tego, jak Cisco pomaga swoim klientom napędzać innowacje 5G, aby zaspokoić potrzeby przedsiębiorstw:

 • T-Mobile oraz Cisco zmieniają Internet dla biznesu wprowadzając bramki Cisco Meraki 5G: firmy ogłosiły plany oferty biznesowej pierwszych bramek 5G cellular gateways, w dwóch modelach: MG51 oraz MG51E.
 • Współpraca z stc, by wzmocnić i przyspieszyć rozwiązania chmurowe: stc przekształciła swoją sieć, aby poprawić ekonomikę stosów 5G i chmury oraz stworzyć szybsze i lepsze doświadczenia związane z łącznością. Dzięki temu wyróżniła się na rynku i osiąga lepsze wyniki biznesowe za pomocą zwinnej, bezpiecznej infrastruktury internetowej.
 • tal angażuje Cisco do budowy sieci Multi-Tenant 5G w Brazylii: współpraca w zakresie sieci multi-tenant 5G xHaul w Brazylii, przyśpieszy jej powstanie oraz powiązanych z nią usług

Rozszerzone i nowe partnerstwa:

 • Cisco i Intel współpracują w celu napędzania innowacji w zakresie technologii 5G i globalnej adopcji IoT: wśród celów ma być budowa Globalnych Centrów Innowacji 5G w celu testowania aplikacji i przypadków użycia 5G, aby napędzić wzrost biznesowego zastosowania 5G.
 • Cisco i NEC działają wspólnie, aby wprowadzić łączności 5G i automatyzację sieci na całym świecie: współpraca obejmuje integrację systemów oraz potencjalne możliwości automatyzacji, 5G i routowanych sieci optycznych w celu zaspokojenia rosnących wymagań klientów na całym świecie. Nowe radio 5G firmy NEC, UNIVERGE 1200, jest w trakcie kwalifikacji do Cisco Private 5G. Szczegóły pod adresem.
 • Cisco i NTT współpracują w celu wprowadzenia Private 5G dla klientów korporacyjnych i przyspieszenia transformacji wielu branż: NTT i Cisco współpracują w zakresie innowacji i wprowadzenia na rynek technologii oraz usług, które umożliwią klientom korporacyjnym wdrożenie Private 5G w sektorach motoryzacyjnym, logistycznym, opieki zdrowotnej, detalicznym i rządowym. Więcej informacji pod linkiem.
 • Cisco współpracuje z Qualcomm Technologies Inc., aby uprościć automatyzację, zarządzanie i organizację systemów RAN wielu dostawców w celu przyspieszenia korzyści z 5G dla przedsiębiorstw.
 • Cisco, Red River i Federated Wireless łączą siły, aby zapewnić korzyści płynące z Cisco Private 5G klientom rządowym w USA: Klienci z sektora publicznego mogą wykorzystać wiodące w branży doświadczenie i połączone siły Cisco, usług integracyjnych Red River oraz Federated Wireless w zakresie prywatnych usług bezprzewodowych i spectrum management, aby poprawić i rozszerzyć doświadczenia bezprzewodowe oraz zwiększyć wydajność operacyjną w ramach wdrożeń o znaczeniu krytycznym.
 • Webex Meetings jest teraz dostępny na flagowych smartfonach Samsung Galaxy, aby zwiększyć efektywność pracowników hybrydowych, niezależnie od tego, gdzie i jak wykonują swoją pracę.

Nowe produkty i rozwiązania:

Cisco wprowadza nowe platformy, produkty i rozwiązania, aby zapewnić łączność w całej sieci, w tym IoT, 5G Fixed Wireless Access, Wi-Fi, Routing:

 • Platforma Cisco Mobility Services, dostarczana jako usługa, upraszcza sposób, w jaki dostawcy usług komunikacyjnych budują, zarządzają, zabezpieczają i dostarczają nowe rozwiązania mobilne na całym świecie. Cisco Meraki MG51 5G Gateway: Pierwsza bramka 5G Cisco Meraki, która umożliwia klientom automatyczne wdrażanie i zarządzanie z chmury wysokiej przepustowości łączem 5G WAN z platformy Cisco Meraki.
 • Cisco Catalyst Wireless Gateway z bezpiecznym zdalnym dostępem: Cisco daje pracownikom hybrydowym i zdalnym większy wybór w zakresie łączenia się z komórkowym lub przewodowym łączem szerokopasmowym, dzięki integracji Cisco Catalyst Wireless Gateway i Cisco SD-WAN Remote Access. Chmurowa architektura SASE firmy Cisco zapewnia ujednolicone bezpieczeństwo i zgodność.
 • Połączone punkty końcowe Wi-Fi6E i Ultra Reliable Wireless Backhaul: dzięki nowym Catalyst Rugged Access Point/Wireless Client i Catalyst Heavy Duty Access Point, Cisco posiada obecnie kompleksową ofertę produktów Wi-Fi 6/6E-ready do łączenia stacjonarnych oraz mobilnych punktów końcowych w środowiskach przemysłowych, w których smartfony nie mogą zostać użyte.

Wi-Fi Cisco w Barcelonie

Dodatkowe materiały: