Avatar

Najnowsze informacje:

  • Innowacje Cisco pozwolą firmom osiągnąć najlepszą jakość dźwięku w trybie pracy hybrydowej, m.in. poprzez pierwsze w branży partnerstwo z Microsoft, które pozwoli uruchomić Microsoft Teams natywnie na urządzeniach Cisco. Certyfikacja aplikacji Teams na urządzeniach Cisco nastąpi już w marcu tego roku.
  • Nowy mikrofon stołowy Cisco Table Microphone Pro wprowadza dźwięk przestrzenny i zaawansowaną eliminację szumów, aby zapewnić wolne od zakłóceń rozmowy.
  • Bezproblemowa współpraca z systemami audio innych firm zapewni prostotę i wygodę działania.

Warszawa 24 lutego 2023 r. – Cisco zaprezentowało nowe urządzenia zgodne z platformą Microsoft Teams, w tym nowy Cisco Table Microphone Pro – cyfrowy i wielokierunkowy mikrofon z udoskonaleniami w zakresie współpracy z systemami audio, stworzony z myślą o hybrydowym środowisku pracy. Innowacje te zapewniają pracownikom jeszcze większą swobodę, jednocześnie zapewniając prostą konfigurację i bezpieczeństwo wymagane przez działy IT.

„Przyszłość pracy jest hybrydowa, a przez to wymaga rozwiązań, które niwelują ograniczenia związane z miejscem, wykorzystywanym urządzeniem czy platformą, na której odbywają się spotkania” – powiedział Jeetu Patel, wiceprezes i dyrektor generalny działu Security & Collaboration w Cisco. “Wprowadzamy inteligencję audio do najlepszych w klasie urządzeń i oprogramowania, zapewniając interoperacyjność, elastyczność i bezpieczeństwo”.

Lepsza wirtualna przestrzeń robocza dzięki urządzeniom Cisco z certyfikatem Microsoft Teams

Cisco i Microsoft nawiązały współpracę, aby zapewnić klientom większy wybór sprzętu, elastyczność i wygodę pracy hybrydowej. Efekty pierwszego takiego partnerstwa w branży już teraz można sprawdzić, biorąc udział w testach beta dla klientów korporacyjnych i partnerów. Pełna certyfikacja Microsoft Teams na urządzeniach Cisco Board Pro, Room Bar i Room Kit Pro powinna nastąpić jeszcze w marcu tego roku. Dzięki niej użytkownicy produktów Cisco korzystający z Microsoft Teams będą mieli pewność, że czeka ich najlepsze doświadczenie w trakcie spotkań. Pozwoli na to doświadczenie Cisco w tworzeniu niezawodnych i bezpiecznych systemów do współpracy wideo.

Cisco jest pierwszą firmą, w której urządzeniach domyślnie znajduje się Microsoft Teams Rooms. Korzystając z nich można dołączać do spotkań na Webex, bez ponownego uruchamiania lub rekonfiguracji aplikacji przez dział IT. Dzięki platformie RoomOS i Microsoft Teams Rooms, klienci Cisco i Microsoft będą mogli korzystać z możliwości prowadzenia w pełni funkcjonalnych spotkań przez Microsoft Teams i Webex natywnie na swoich urządzeniach Cisco, wykorzystując zaawansowane zarządzanie urządzeniami i analitykę w Control Hub.

Cisco oferuje linię produktów stworzonych z myślą o wideokonferencjach, w tym bogaty zestaw inteligentnych kamer i sprzętu audio. Wśród urządzeń Cisco, które otrzymają certyfikat zgodności z Microsoft Teams, znajdą się Cisco Board Pro 55 i 75, Cisco Room Bar, Cisco Room Kit Pro, Cisco Room Kit EQ, Cisco Room Navigator i Cisco Desk Pro oraz peryferia do pracy zdalnej: Cisco Desk Camera 4K czy Cisco Headset 320 i Headset 720.

Nowy mikrofon Cisco Table Microphone Pro

Wszyscy uczestnicy spotkań powinni być słyszani równie dobrze, niezależnie od odległości od urządzenia konferencyjnego lub hałasu w tle. W przeciwieństwie do standardowych mikrofonów, nowy Cisco Table Microphone Pro jest wielokierunkowy. Wykorzystując zaawansowane możliwości inteligencji audio, urządzenie precyzyjnie odbiera głosy uczestników w pomieszczeniu za pomocą czterech wbudowanych mikrofonów i oferuje zaawansowaną redukcję szumów w różnych miejscach pracy – od pokojów do dużych sal konferencyjnych i niestandardowych wdrożeń AV. Korzyści wynikające z zastosowania Cisco Table Microphone Pro obejmują:

  • Najwyższą jakość dźwięku: zastosowana technologia AI i wielokierunkowa architektura urządzenia pomagają inteligentnie przechwytywać głosy w salach konferencyjnych. Pozwala to na osiągnięcie najwyższej jakości dźwięku przestrzennego wśród zdalnych platform konferencyjnych. Mikrofon posiada architekturę sprzętową z redukcją szumów i zaawansowanym przetwarzaniem dźwięku, a jednocześnie płynnie współpracuje z wiodącą w branży technologią usuwania szumów od Cisco, aby umożliwić wolny od zakłóceń, wysokiej jakości dźwięk na spotkaniach hybrydowych.
  • Łatwe wdrożenie i ujednolicony monitoring dla działu IT: zasilany przez Ethernet, Cisco Table Microphone Pro jest prosty w konfiguracji i skalowaniu oraz działa na zasadzie plug-and-play w przypadku połączenia z urządzeniami Cisco, takimi jak nowy Cisco Room Kit EQ lub Room Kit Pro. Mikrofon można konfigurować, dostosowywać i monitorować w Webex Control Hub, co umożliwia perfekcyjne zarządzanie z poziomu chmury wraz z innymi urządzeniami Cisco.
  • Zwiększone bezpieczeństwo: szyfrowanie end-to-end zapewnia bezpieczeństwo bez ryzyka narażenia wrażliwych lub poufnych danych.

Zwiększona interoperacyjność audio

Cisco współpracuje z coraz większą liczbą dostawców rozwiązań sprzętowych, aby zapewnić perfekcyjną współpracę z peryferiami innych firm. Dzięki temu klienci mają lepszy wybór i mogą pracować na swoich warunkach.

Cisco rozszerza zakres interoperacyjności wideo i urządzeń, aby umożliwić bezproblemową, opartą na protokole IP integrację z systemami audio innych firm. Ta innowacja przynosi obsługę standardu AES67 dla niezawodnej interoperacyjności audio o niskim opóźnieniu, oferując klientom zoptymalizowaną kosztowo i elastyczną integrację z różnymi terminalami wideo od Cisco. Producent sprzętu audio Shure jest pierwszym partnerem, którego Cisco wspiera integracją rozwiązań z mikrofonami firmy, w tym MXA920 Ceiling Array lub MXA710 Linear Array.

“Nowa generacja współpracy na poziomie audio opartej na IP pomiędzy Cisco i Shure zapewnia elastyczność i bezproblemową współpracę w ramach środowisk wideokonferencyjnych i dostarczenia użytkownikom końcowym światowej klasy doświadczeń audio” – powiedział Brian Woodland, wiceprezes ds. globalnego rozwoju biznesu w firmie Shure. “Klienci, którzy zainwestowali w Shure Microflex Ecosystem mogą wykorzystać łatwość zarządzania, nieskazitelną jakość i zgodność plug-and-play z wiodącymi w branży terminalami wideo od Cisco.”

Cisco Table Microphone Pro jest dostępny dla klientów korzystających z zestawów Cisco Room Kit EQ, Cisco Room Kit Pro i Cisco Room Panorama. Dodatkowo będzie on obsługiwał urządzenia Cisco Room i Cisco Board, których certyfikacji dla Microsoft Teams Rooms oczekuje się w marcu 2023 roku.