Avatar

Muzyk, twórca filmów, zdobywca nagrody Grammy, nominowany do Oskara przedsiębiorca i filantrop Pharrell Williams wykorzystuje nowoczesne technologie na rzecz zmiany sposobów nauki, jakie znamy. Opowiedział o tym podczas konferencji Cisco Live 2022, gdzie rozmawiał z CEO firmy Chuckiem Robbinsem.

Najważniejsze informacje:

  • Cisco nawiązuje partnerstwo z założoną przez Pharrella Williamsa organizacją non-profit YELLOW, która działa na rzecz inkluzywnej edukacji w szkołach przyszłości.
  • CEO Cisco Chuck Robbins i Pharrell Williams rozmawiali o rozwoju historycznie marginalizowanej młodzieży, która nie otrzymuje odpowiedniego wsparcia.
  • YELLOWHAB, pierwsza mikroszkoła prowadzona przez YELLOW, będzie wykorzystywała technologię Cisco, w tym: Webex SuiteSecure XWiFi-6Meraki, centra danych oraz DNA Spaces.
  • YELLOWHAB oferuje bezpłatną edukację dla uczniów klas trzecich, czwartych i piątych.

 Las Vegas, 27 czerwca 2022 r. Nie wiemy wiele na temat tego, na jaki rynek pracy wejdą obecni 10-latkowie. Jak wynika z danych The Institute for the Future, 85% stanowisk, na które będą aplikowali dzisiejsi uczniowie w 2030 r. jeszcze nie powstało. Jedno jest pewne – będą potrzebowali solidnej edukacji, aby wykazywali się kreatywnością i biegle posługiwali technologią a co ważniejsze, potrafili dostosowywać się do zmiennych realiów.

Działając w myśl idei inkluzywnej przyszłości dla wszystkich, Cisco nawiązało partnerstwo z muzykiem i zdobywcą nagrody Grammy, który również realizuje się jako filantrop, Pharrellem Williamsem. Celem współpracy jest wyposażenie szkoły YELLOWHAB w technologie z obszaru łączności, współpracy i cyberbezpieczeństwa.

Poprzez działalność organizacji YELLOW, artysta chce wyrównać szanse dla wszystkich uczniów, aby upewnić się, że kolejne pokolenia posiadają narzędzia i środki potrzebne, aby odnieść sukces. W tym celu powstała mikroszkoła YELLOWHAB, która prowadzi zajęcia edukacyjne we wciągający sposób, bazując na umiejętnościach dzieci, nie ich wieku.

„Partnerstwo pomiędzy YELLOW i Cisco wzniesie edukację uczniów z YELLOWHAB na wyższy poziom” – powiedział Pharrell Williams. „Nie mogę się doczekać, aż nasza młodzież zacznie korzystać z nowoczesnych rozwiązań Cisco, które będą stale poszerzać ich perspektywy i tworzyć nowe możliwości, przez pryzmat których będą postrzegali samych siebie, swoją społeczność i przyszłość”.

Chuck Robbins, CEO Cisco podkreślił, że misja YELLOW jest zbieżna z wizją Cisco: „Celem Cisco jest zapewnienie inkluzywnej przyszłości dla wszystkich, co oznacza stworzenie nowych szans przedstawicielom przyszłych generacji i wywieranie pozytywnego wpływu na społeczności na całym świecie. Niezwykle ważne jest abyśmy współpracowali ściśle z lokalnymi partnerami, aby upewnić się, że dzisiejsza młodzież uczy się i realizuje swój potencjał w erze cyfrowej. Każdy potrzebuje dostępu do nauki empirycznej, eksperymentalnej i praktycznej. Jesteśmy dumni, że pracujemy razem z Pharrellem i YELLOW, aby dotrzeć do historycznie marginalizowanej młodzieży i zasypać lukę cyfrową”.

Szkoła YELLOWHAB mieści się w Norfolk, w stanie Virginia. Oferuje małe grupy i spersonalizowane programy nauczania oparte na kompetencjach, kładące nacisk na przedsiębiorczość, sztukę, kulturę i edukację STEM, aby wspierać umiejętności i rozwijać sposób myślenia przydatne w szkole i lokalnej społeczności.

Szkoła wykorzysta technologię Cisco, w tym: Webex SuiteSecure XWiFi-6Meraki, centra danych i DNA Spaces. Rozwiązania te umożliwią:

  • Zbudowanie fundamentu sieciowego, aby zapewnić inkluzywne i hybrydowe środowisko do nauki.
  • Zachęcanie do ciągłej edukacji z dowolnego miejsca dzięki zajęciom online i dyżurom wideo za pośrednictwem Cisco Webex.
  • Ochronę danych osobowych studentów i kadry pedagogicznej.
  • Połączenie uczniów, gdy nauka wykracza poza mury szkoły.
  • Wsparcie badań innowacyjnych i współpracy.

Źródła dodatkowe: