Avatar

Najważniejsze informacje:

 • Nowy model płatności sprawia, że klientom jest łatwiej budować strategię zrównoważonego IT i osiągnąć cele środowiskowe.
 • Rozwiązanie spełnia potrzeby klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju i budżetowania z przewidywalnym harmonogramem płatności na 5 lat. Dodatkowo Cisco oferuje 5% zniżki na pierwsze urządzenia.
 • Cisco Green Pay wesprze firmę w osiągnięciu neutralności węglowej do 2040 r. we wszystkich zakresach emisji (Zakres 1, 2 i 3).

27 kwietnia 2022 r. — Cisco zaprezentowało rozwiązanie płatnicze „Cisco Green Pay”, które wspiera wykorzystanie technologii firmy w ramach ekonomii obiegu zamkniętego. Oferta umożliwia klientom realizację celów zrównoważonego rozwoju. Gdy umowa wygaśnie, Cisco odbierze urządzenia bez dodatkowych opłat, a klienci nie muszą się martwić o utylizację sprzętu.

„Odpowiedzialność społeczna, biznesowa i środowiskowa stanowi nie tylko element filozofii tworzenia produktów Cisco, ale jest priorytetem również dla naszych klientów” – powiedziała Wendy Mars, prezes Cisco na region EMEA. „Nowe narzędzie płatnicze, dla zrównoważonej technologii Cisco zapewnia firmom niezawodne i innowacyjne rozwiązania IT, przy których produkcji zużywanych jest mniej zasobów”.

W ramach Cisco Green Pay klienci zyskują 5% zniżki na sprzęt Cisco, przewidywalny plan płatności na pięć lat i darmowy zwrot produktów. Gdy urządzenie trafi do Cisco, firma, która je wysłała otrzyma certyfikat potwierdzający, że dołączyła do programu ekonomii obiegu zamkniętego. Ponadto oferta obejmuje:

 • Rozwiązania z rodziny Green Meraki®, portfolio Cisco IoT, inteligentne budynki oraz infrastrukturę dostawców usług (ang. Service Provider (SP).
 • Klienci mogą również dołączyć do pakietu oprogramowanie i usługi Cisco.
 • Na koniec umowy klient zwraca produkt lub może wydłużyć ją o kolejny rok.
 • Oferta dostępna w wybranych krajach Europy i Bliskiego Wschodu: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii.
 • Uzupełnienie innych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju (włączając w to projekt „Environmental Sustainability Specialization and Takeback Incentive” oraz aplikację Send IT Back), które pozwalają przejść na model ekonomii o obiegu zamkniętym.
 • Zwiększenie zaangażowania Cisco w zapewnienie zwrotu 100% produktów i wsparcie celu osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 r.

Według Fundacji im. Ellen McArthur gospodarka zamkniętego obiegu może pomóc w redukcji 45% ogólnoświatowej emisji gazów cieplarnianych, czego nie da się osiągnąć jedynie przez przejście na odnawialne źródła energii. Ten model to jeden z głównych elementów nowego planu Europy dla zrównoważonego rozwoju. Ochrona środowiskowa staje się krytyczna dla działów IT w regionie EMEA. Jeden na czterech respondentów z 311 organizacji objętych badaniem Canalys, przeprowadzonym w marcu 2022 r., przyznał, że równowaga środowiskowa jest elementem ponad 30% zapytań o ofertę. Cisco Green Play pozwala klientom odpowiedzieć na rosnące obawy związane z wpływem technologii na zrównoważony rozwój.

„Cisco Green Pay wprowadza model płatności pozwalających realizować gospodarkę cyrkularną, który minimalizuje ilość odpadów, ułatwiając klientom budowanie zrównoważonej strategii wykorzystania IT oraz osiąganie celów ESG” – powiedział Guido Kessler, Cisco Capital EMEA Sales Leader. „Dzięki rozwiązaniu do płatności, Cisco będzie w stanie odpowiedzieć na potrzeby klientów w zakresie większej przewidywalności i zrównoważonego rozwoju”.

Cisco jest zaangażowane w budowanie zrównoważonej i inkluzywnej przyszłości m.in. poprzez:

 • Podjęte w 2021 r. zobowiązanie do osiągnięcia zerowego poziomu netto wszystkich emisji z zakresu 1, 2 i 3 już do 2040 r. (obejmuje ono użytkowanie produktów, działalność operacyjną i łańcuchy dostaw), z celem pośrednim w postaci osiągnięcia zerowego poziomu netto wszystkich globalnych emisji z zakresu 1 i 2 do 2025 r.
 • Na Światowym Forum Ekonomicznym w styczniu 2018 r. CEO Cisco Chuck Robbins i ośmiu innych dyrektorów z branży technologicznej podpisało zobowiązanie Capital Equipment Pledge, w ramach którego Cisco zobowiązało się do zwrotu na żądanie 100% produktów, bez ponoszenia kosztów przez klientów. Program Cisco Green Pay pomaga przyspieszyć realizację tego celu, promując rozwiązania IT w modelu cyrkularnym w kontrze do posiadania na własność, aby pomóc w zwiększeniu liczby produktów zwracanych i regenerowanych.
 • Już do roku fiskalnego 2025, 100% nowych produktów i opakowań Cisco będzie zgodnych z zasadami projektowania dla obiegu zamkniętego (Circular Design Principles).
 • Program zwrotu i ponownego wykorzystania produktów umożliwia właścicielom sprzętu Cisco odesłanie urządzeń, które przestały być używane, bez ponoszenia żadnych kosztów. 99,9% zwracanego sprzętu jest regenerowane lub poddawane recyklingowi, co zapewnia odpowiedzialną utylizację.
 • W roku podatkowym 2021 Cisco udoskonaliło narzędzia ułatwiające zwrot produktów po zakończeniu ich użytkowania, rozszerzając aplikację Send IT Back. Jest ona obecnie dostępna dla użytkowników systemów Android i iOS w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej, a w planach jest rozszerzenie dostępu na dodatkowe rynki na całym świecie.
 • Cisco Refresh, certyfikowana komórka Cisco zajmująca się regeneracją sprzętu, zmniejszyła zależność firmy od surowców i w ciągu ostatniego roku uchroniła ponad milion kg sprzętu przed trafieniem na wysypiska śmieci. Program pomaga osiągnąć cele Cisco w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także przynosi korzyści klientom, którzy poszukują konkretnych sposobów wypełnienia swoich zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji na temat działań Cisco na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz o tym, jak finansowanie technologii w obiegu zamkniętym może pomóc w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju jest dostępne tutaj.