Avatar

Najważniejsze informacje:

 • Nowa umowa korporacyjna (Enterprise Agreement – EA) ma na celu przyspieszenie cyfrowej transformacji w organizacjach klientów i napędzenie wzrostu przychodów z oprogramowania sprzedawanego wraz z partnerami.
 • Partnerom łatwiej będzie sprzedawać produkty i rozwiązania Cisco z zakresu pracy hybrydowej, Full-stack Observability (FSO) oraz Secure Access Service Edge (SASE).
 • Program finansowania Cisco Capital pozwala ograniczyć ryzyko kredytowe i zabezpieczać bilanse klientów i partnerów.

Cisco Partner Summit 2021 – 10 listopada 2021 r. – Podczas 26. corocznej konferencji Partner Summit, Cisco ogłosiło nową umowę korporacyjną (EA), aby ułatwić partnerom i klientom zakup, sprzedaż i zarządzanie oprogramowaniem i usługami firmy. Jedna umowa zwiększa dostęp do portfolio rozwiązań firmy, zapewnia przewidywalność cen, większy wybór i elastyczność dla organizacji szukających sposobów na przyspieszenie cyfrowej transformacji.

„Nowa umowa Enterprise Agreement umożliwia naszym klientom i partnerom elastyczny zakup i korzystanie z oprogramowania” — powiedziała Gerri Elliott, EVP, Chief Customer and Partner Officer, podczas Cisco Partner Summit 2021. „Niesamowity ekosystem partnerów Cisco już zbudował biznes wokół oprogramowania wart wiele miliardów dolarów, ale to dopiero początek. Innowacje, takie jak możliwość przenoszenia inwestycji w ramach portfolio, pomogą nam lepiej obsługiwać naszych klientów, przyspieszyć transformację naszego biznesu i zwiększyć rentowność partnerów”.

Mniej administracji. Więcej efektów.

Nowa umowa Cisco Enterprise Agreement jest kamieniem węgielnym trwającej transformacji i ważnym elementem zaangażowania Cisco we wspieranie rentowności partnerów. To także istotny krok na drodze do poprawy doświadczeń klientów. Od czasu ich wprowadzenia ponad 10 tysięcy klientów zakupiło oprogramowanie i usługi w ramach umowy Cisco Enterprise Agreement. Nowe rozwiązanie Cisco EA przyniesie klientom i partnerom trzy kluczowe korzyści:

 1. Uproszczony dostęp do pełnego portfolio rozwiązań

Ponieważ organizacje wdrażają coraz więcej innowacyjnych technologii, muszą stawić czoła wyzwaniu związanemu z dotrzymaniem wielu umów licencyjnych jednocześnie. Nowa umowa korporacyjna Cisco upraszcza to zadanie dzięki:

 • Jednemu zestawowi zasad i warunków w ramach 5 rodzajów portfolio (Applications Infrastructure, Networking Infrastructure, Collaboration, Security, and Services).
 • Niższemu progowi wydatków minimalnych, co sprawia, że klientom łatwiej uzyskać korzyści wynikające z Enterprise Agreement.
 • Zgromadzeniu wielu partnerów w ramach pojedynczej umowy, dzięki czemu klienci mogą zobaczyć swoje wszystkie licencje.

„Nowa umowa korporacyjna wprowadza spójne doświadczenie –  jedną umowę, zestaw warunków i jeden tryb odnawiania do całego portfolio produktów i usług Cisco. Jest to prosty i elastyczny sposób kupowania i korzystania z naszego oprogramowania przez partnerów i klientów. Od momentu wprowadzenia umów Cisco Enterprise Agreement, już 10 000 klientów zakupiło oprogramowanie i usługi za ich pośrednictwem” – dodała Elisabeth De Dobbeleer, Wiceprezes Kanału Partnerskiego Cisco na region EMEAR.

 1. Większa elastyczność finansowa

 Organizacje, które zmagają się z coraz bardziej złożonymi środowiskami IT szukają nowych usług i oprogramowania w przewidywalnych cenach. Dzięki nowej umowie korporacyjnej Cisco:

 • Klienci Cisco Networking mogą korzystać z Value Shift – funkcji, która pozwala na przenoszenie zadeklarowanych wydatków w ramach portfolio oprogramowania Cisco DNA i Meraki.
 • Organizacje mogą szybko aktywować licencje i wdrażać rozwiązania, których potrzebują, kiedy ich potrzebują. Dzięki opcji True Forward, kolejne cykle bilingowe są dostosowane do nowych poziomów wykorzystania.
 • Cisco Enterprise Agreement Pay, nowa oferta Cisco Capital, zapewnia klientom, w ramach wybranych umów EA, przedłużone terminy płatności bez dodatkowych kosztów na dowolnie wybrane oprogramowanie. W przypadku partnerów Cisco bezpłatna opcja finansowania ogranicza ryzyko kredytowe i walutowe, umożliwia rozliczanie i pobieranie należności za pośrednictwem Cisco Capital, zaś partnerzy otrzymują zapłatę w momencie startu współpracy z klientem.
 1. Większa zwinność biznesu

Dla dużych organizacji zarządzanie i aktualizacja oprogramowania były zwykle skomplikowane i czasochłonne. Nowa umowa korporacyjna Cisco:

 • Zwiększa dostęp do innowacyjnej technologii bez potrzeby zobowiązań obejmujących całe przedsiębiorstwo.
 • Upraszcza pozyskiwanie licencji, dzięki prostym opcjom administracyjnym, gdzie w jednym miejscu można wyświetlać, zarządzać i odnawiać licencje.

„Nowa umowa korporacyjna Cisco umożliwia klientom i partnerom bardziej efektywny przegląd umów; dzięki czemu mogą poświecić mniej czasu na zadania administracyjne, a więcej na prowadzenie działalności” — powiedział Leslie Rosenberg, wiceprezes Network Life Cycle i infrastruktury w IDC. „W przeszłości klienci i partnerzy musieli zarządzać wieloma umowami „EA”, teraz będą dysponowali jedną umową zakupu obejmującą portfolio Cisco”.

Obecnie nowa umowa Cisco EA jest dostępna u wybranych partnerów. Z początkiem 2022 r. w planach jest zwiększenie jej dostępności. Obecne programy Enterprise Agreement pozostaną dostępne dla klientów i partnerów. Przejście na nową wersję Cisco EA nastąpi w pierwszej połowie 2022 r.