Avatar

SAN JOSE, Kalifornia, 27 października 2021 r. – W trakcie odbywającej się właśnie konferencji WebexOne 2021, Cisco ogłosiło znaczące innowacje w ekosystemie narzędzi do współpracy Webex – wiodącym, najbardziej kompleksowym i wszechstronnym rozwiązaniu do pracy hybrydowej na rynku.

Nowe możliwości Webex Suite w zakresie organizacji spotkań i przesyłania wiadomości pozwolą użytkownikom na równe w nich uczestnictwo i współpracę z każdego miejsca. Nowe urządzenia zwiększą efektywność współpracy, a zaprezentowane portfolio Webex Events umożliwi organizację hybrydowych wydarzeń na dużą skalę. Ponadto interoperacyjność Webex zapewni bezproblemową współpracę z platformami i urządzeniami do komunikacji innych dostawców, preferowanymi przez użytkowników, klientów czy partnerów biznesowych.

„Technologia ma wiele mocy, a największą z nich jest zdolność do łączenia ludzi i wyrównywania szans na całym świecie” – powiedział Jeetu Patel, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu bezpieczeństwa i aplikacji w Cisco. „Nowe innowacje Webex oznaczają ważny krok naprzód na drodze pomocy naszym klientom w uwolnieniu potencjału ich zespołów pracujących w hybrydowym środowisku. Umożliwiamy im współpracę na nowe sposoby i na zasadach inkluzywności”.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Cisco wprowadziło ponad 1000 nowych innowacji do ekosystemu Webex. Ogłoszone na konferencji WebexOne nowości obejmują udoskonalenia dla hybrydowych pracowników, miejsc pracy, wydarzeń oraz zespołów IT.

Zapewnienie hybrydowego środowiska pracy, które koncentruje się na inkluzywności, dobrostanie i wsparciu użytkowników

 • Oparte o AI inteligentne możliwości dźwięku ograniczą rozpraszanie użytkowników: funkcja Optimize for all voices w aplikacji Webex zapewni słyszalność wszystkich uczestników – niezależnie od odległości mówiącego od mikrofonu telekonferencyjnego. Dodatkowo funkcja selekcji głośników odróżni zamierzoną mowę od szumu tła, aby wyeliminować rozpraszające dźwięki.
 • Działania mające na celu ograniczenie wypalenia zawodowego i zwiększenie zaangażowania zespołu: nowe funkcje Well-being i Cohesion w panelu Personal Insights dają zespołom anonimowy wgląd we wzorce czasu pracy, oceny nastrojów i cele dotyczące czasu koncentracji. Menedżer może na przykład zauważyć wzrost liczby członków zespołu pracujących do późnych godzin wieczornych – i proaktywnie zająć się tym, jak temu zaradzić.
 • Redukcja stresu i zapobieganie zmęczeniu podczas spotkań: użytkownicy Webex Suite otrzymują dostęp do Thrive Reset, funkcji opartej na badaniach wykazujących, że powrót do równowagi po stresującym momencie zajmuje od 60 do 90 sekund. Osoby korzystające z Webex mogą pobrać wstępnie załadowane Resety na różne tematy lub załadować własne zdjęcia, które pomogą im skupić się na oddychaniu i zastanowić się nad tym, za co są wdzięczni, przeformułować problemy lub po prostu wstać i rozciągnąć się w przerwie między spotkaniami lub nawet w trakcie spotkania.
 • Komunikacja asynchroniczna w celu zminimalizowania liczby spotkań: średnio tylko 48 proc. uczestników zabiera głos podczas spotkań (źródło: Cisco Hybrid Work Index). Ponieważ pracownicy często pracują między różnymi strefami czasowymi i borykają się z nadmiarem spotkań, komunikacja asynchroniczna, taka jak ta oferowana przez rozwiązanie Vidcast, zapewnia im możliwość nagrywania, oglądania, komentowania i reagowania we własnym tempie. Wersja beta Vidcast jest obecnie dostępna pod adresem vidcast.io. Przewiduje się, że do aplikacji Webex zostanie włączona wiosną 2022 roku.

Takie samo miejsce przy stole bez względu na to, gdzie ten stół się znajduje

 • Ulepszona inteligencja kamery: nowe możliwości kamery określane jako People Focus, dostępne od grudnia, zapewnią większą wyrazistość gestów, mimiki i języka ciała uczestników spotkania. Dzięki udoskonalonej inteligencji kamery Webex na początku 2022 roku jeszcze bardziej poprawi się widok osób w salach konferencyjnych, w tym pokazywanie ich w indywidualnych polach na ekranie, niezależnie od formy spotkania.
 • Personalizacja miejsca pracy dzięki kolorowym urządzeniom: nowy Webex Desk Mini umożliwi pracownikom łatwe tworzenie przestrzeni roboczej w dowolnym miejscu. Jest wyposażony w 15,6-calowy interaktywny wyświetlacz 1080p, 64-stopniową kamerę HD, pełnozakresowy głośnik oraz zestaw mikrofonów usuwających szumy z otoczenia. Po raz pierwszy Cisco oferuje dla zestawu Webex Desk Mini i 24-calowego Webex Desk wiele opcji kolorystycznych (First Light, Carbon Black, Woodland Green, Nordic Blue oraz Desert Sand Limited Editions). Webex Desk Mini i Webex Desk w spersonalizowanych kolorach będą dostępne na początku 2022 r. w cenie odpowiednio* 995 dolarów i 1249 dolarów.
 • Wzmocnienie kreatywnej współpracy dzięki funkcji Whiteboarding: Webex Whiteboarding umożliwi użytkownikom tworzenie, wyszukiwanie, edytowanie i udostępnianie „białych tablic” wszystkim (w tym osobom spoza organizacji) za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego, tabletu, laptopa lub dowolnych urządzeń Webex obsługujących dotyk, w tym nowego Webex Board Pro. Tablica Webex Board Pro posiada zintegrowane funkcje wideokonferencji, dwie kamery 4K, kierunkowy dźwięk, dwa aktywne rysiki oraz możliwość wyboru 55- lub 75-calowego responsywnego wyświetlacza. Webex Board Pro będzie dostępny w listopadzie 2021 r. w cenie od* 8 995 dolarów (55″) i 14 995 dolarów (75″).

Duże i złożone wydarzenia w trybie hybrydowym dla wszystkich typów uczestników

 • Skalowalne wydarzenia w trybie hybrydowym: Cisco po przejęciu firm Socio Labs i Slido przedstawia rozszerzoną ofertę Webex Events, aby pomóc organizacjom w obsłudze wydarzeń hybrydowych wszystkich typów i rozmiarów – od webinarów po wielosesyjne wydarzenia i konferencje. Dostępne są funkcje zarządzania wydarzeniami hybrydowymi, w tym generowanie i drukowanie identyfikatorów oraz biletów, na potrzeby sprzedaży, monetyzacji i tworzenia sieci kontaktów. Klienci mogą gościć do 10 tys. uczestników w trybie webinarium i 100 tys. w trybie webcastu za pośrednictwem Webex Webinars. Integracja technologii ankiet, quizów i pytań Slido w Webex Events zwiększy dodatkowo zaangażowanie uczestników i sprawi, że spotkania będą bardziej interaktywne.
 • Tłumaczenie symultaniczne dla globalnej publiczności: aktualnie jedynie Webex Events oferuje gospodarzom wielojęzycznych spotkań lub wydarzeń możliwość zaplanowania nieograniczonej liczby kanałów językowych z wieloma tłumaczami. Uczestnicy mogą wybrać swój preferowany język po dołączeniu do spotkania.

Elastyczne i bezpieczne przepływy pracy umożliwiające współpracę z dowolnego miejsca

 • Bezproblemowa komunikacja bez względu na urządzenie czy platformę: urządzenia Webex są kompatybilne z rozwiązaniami innych popularnych dostawców.
 • Nieustanny przepływ pracy dzięki wbudowanym aplikacjom: aby ułatwić użytkownikom przełączanie się między aplikacjami podczas spotkań i przesyłania wiadomości, w Webex pojawi się ponad 60 integracji z partnerami. Należą do nich m.in. Smartsheet, Hacker Rank, Thrive Reset, Miro oraz Mural, które już dziś są dostępne bezpośrednio w Webex. Dodatkowe integracje partnerskie będą dodawane w nadchodzących miesiącach.
 • Wgląd w doświadczenie współpracy: Cisco Meraki Insight i ThousandEyes pomagają zespołom IT proaktywnie chronić środowisko współpracy Webex. Dzięki Meraki Insight zespoły IT mogą korzystać z opartej na sztucznej inteligencji analizie przyczyn źródłowych, która pomaga określić lokalizację problemów. Dzięki monitorowaniu cyfrowego doświadczenia z wykorzystaniem nowych agentów ThousandEyes dla Webex, zespoły IT uzyskują widoczność, aby szybko identyfikować, diagnozować i rozwiązywać problemy z wydajnością.

 Dodatkowe zasoby z WebexOne:

 Materiały wideo:

 * Podane ceny są cenami docelowymi dla użytkowników końcowych i dotyczą klientów posiadających firmowe subskrypcje w chmurze Webex (Meetings AU, EA i Webex Suite).