Avatar

Jego celem będzie wsparcie klientów wykorzystujących platformę do komunikacji i współpracy Cisco Webex

FRANKFURT, Niemcy – 16 marca 2021 r. – Cisco ogłosiło utworzenie nowego centrum danych we Frankfurcie w Niemczech. Jego zadaniem będzie obsługa klientów działających na terenie Unii Europejskiej, ale także w obszarze EMEAR (Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji), wykorzystujących w swojej pracy platformę do współpracy Webex. Nowe centrum danych ma zostać uruchomione do końca czerwca 2021 roku.

W ciągu ostatnich miesięcy zarówno sektor prywatny, jak i administracja publiczna znacząco rozszerzyły telepracę, aby zapewnić istotne usługi klientom i obywatelom. Przejście na pracę zdalną, w połączeniu z potrzebą utrzymywania łączności między rozproszonymi zespołami, zwiększyło zapotrzebowanie na platformy do współpracy oparte na chmurze. Od początku pandemii poziom stosowania cyfrowych narzędzi wspierających komunikację, takich jak Cisco Webex, wzrósł o 74 procent, w tym wykorzystanie platformy Webex zwiększało się do średnio 600 milionów użytkowników kwartalnie.

„Nie ma wątpliwości co do tego, że przyszłość pracy będzie miała charakter hybrydowy. Technologie do współpracy odgrywają kluczową rolę w cyfrowym wspieraniu pracowników, niezależnie od ich lokalizacji, języka czy biegłości w korzystaniu z technologii. Tempo innowacji w tej dziedzinie jest oszałamiające. W Cisco od września 2020 r. wprowadziliśmy ponad 400 nowych ulepszeń w platformie Webex, opartych na zasadach bezpieczeństwa i prywatności, które są podstawą naszych technologii i procesów” – powiedziała Wendy Mars, prezes Cisco na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Rosję.

Webex ma bogatą historię pomagania pracownikom w utrzymaniu produktywności i innowacyjności, gdziekolwiek się znajdują. Od wybuchu pandemii, Webex nie tylko stale pomaga firmom, ale stanowi również integralną platformę m.in. dla rządów, które mogą nadal zarządzać na odległość, dla lekarzy, którzy mogą bezpiecznie komunikować się z pacjentami, oraz dla edukatorów, którzy mogą uczyć zdalnie. W grudniu 2020 r. Cisco ogłosiło nową falę innowacji dla środowiska Webex z wizją zapewnienia 10-krotnie lepszych doświadczeń podczas wirtualnych spotkań. Wyeliminowanie barier językowych jest kluczowym krokiem do stworzenia prawdziwie globalnego, hybrydowego środowiska pracy. W związku z tym od marca 2021 r. klienci Cisco Webex mogą przedpremierowo korzystać z funkcji tłumaczenia w czasie rzeczywistym z języka angielskiego na ponad 100 innych języków.

W 2021 r. Cisco skaluje i ujednolica centra danych obsługujących Cisco Webex, aby zapewnić klientom większą elastyczność. Nowe centrum danych we Frankfurcie w Niemczech jest częścią tych działań i uzupełnia istniejące centra danych w regionie, zapewniając dodatkowe możliwości przechowywania danych na terenie Unii Europejskiej.

Innowacyjne technologie Data Center

Nowe centrum danych Cisco we Frankfurcie stanowi wizytówkę najnowszych technologii firmy. Należy do nich platforma routingu Cisco ASR, która zapewnia łączność z centrum danych, idealną do zastosowań wymagających dużej przepustowości, takich jak strumieniowe przesyłanie dźwięku lub obrazu czy wideokonferencje.

W obrębie centrum danych infrastruktura Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) łączy wszystkie komponenty w bezpieczny i wysoce skalowalny sposób, a także oferuje funkcje ułatwiające zarządzanie i rozwiązywanie problemów. Innym kluczowym elementem architektury jest Cisco Unified Computing System (UCS), który łączy będące standardem w branży serwery o architekturze x86 z siecią i pamięcią masową. System UCS zapewnia całą pojemność serwerów potrzebną do sprawnego działania technologii i może oferować automatyczną skalowalność obliczeń w oparciu o zapotrzebowanie użytkowników. Ponadto platforma Cisco ThousandEyes do analityki ruchu w Internecie i chmurze jest wykorzystywana do zapewnienia widoczności i kluczowych informacji dotyczących cyfrowego dostarczania aplikacji oraz usług.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa, cała architektura chroniona jest od początku do końca przez zaporę sieciową nowej generacji Cisco Firepower. W nowym, wysoce odpornym centrum danych zastosowane zostaną produkty i technologie Cisco, które zwiększają efektywność energetyczną, w tym zasilacze, komponenty wewnętrzne i systemy chłodzenia – w 100% zasilane energią odnawialną.