Avatar

Cisco przedstawiło nowe rozwiązania, które mają uprościć operacje IT w lokalnych centrach danych i środowiskach wielochmurowych. Nowe oprogramowanie Cisco zapewnia klientom większą elastyczność biznesową i umożliwia programistom szybsze dostarczanie i skalowanie innowacyjnych aplikacji.

Środowisko biznesowe zmienia się obecnie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Aplikacje stały się bardziej rozproszone, pracownicy są bardziej mobilni, a wymagania wobec systemów nigdy nie były wyższe. Aby sprostać tym wyzwaniom i osiągnąć prawdziwą zwinność technologiczną, zespoły IT potrzebują większego dostępu do informacji oraz automatyzacji. Cisco prezentuje elastyczne platformy IT, które pomogą organizacjom dostosować się do zmian zachodzących na rynku.

„Złożoność systemów może paraliżować zespoły IT, które w tym roku dodatkowo zostały wystawione na próbę – diametralną zmianę w sposobie działania firm, szkół i administracji publicznej wymagającą od zespołów IT dostosowania do nowych warunków” – powiedział Todd Nightingale, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Enterprise Networking and Cloud. „Dlatego Cisco wprowadza na rynek platformy do obsługi środowisk multicloud, które zapewniają zaawansowaną analitykę i automatyzację, aby pomóc organizacjom szybciej przejść proces cyfrowej transformacji”.

Cisco zapewnia niespotykaną wcześniej wydajność zespołom SecOps, NetOps i DevOps, a także tym zajmującym się chmurą i aplikacjami. Jako dostawca rozwiązań współpracujących z każdą chmurą, tylko Cisco jest w stanie zapewnić klientom wybór i kontrolę nad całością ich systemu IT oraz uproszczenie i spójność operacji. Cisco zapewnia niezrównaną widoczność – od aplikacji po infrastrukturę – pozwalając klientom na oferowanie najwyższej jakości użytkowania ich aplikacji.

Nowe rozwiązania obejmują:

  • Cisco Intersightto wiodące rozwiązanie do zarządzania systemami IT ma stać się najprostszą na świecie platformą dla chmury hybrydowej, która łączy prywatne centra danych z chmurami publicznymi. Dzięki nowej usłudze Intersight Kubernetes zespoły zajmujące się infrastrukturą mogą zautomatyzować zarządzanie cyklem życia Kubernetes i konteneryzowanymi aplikacjami w dowolnym środowisku. To duży krok naprzód w ekosystemie kontenerów, wspierający szybkość i spójność wdrażania innowacji w obszarze aplikacji. Z kolei Intersight Workload Optimizer znacznie upraszcza zarządzanie zasobami aplikacji. Dzięki pojedynczemu narzędziu, które zapewnia pełną widoczność i wgląd w dane, klienci mogą osiągnąć równowagę pomiędzy wydajnością aplikacji a ponoszonymi kosztami. Integracja Intersight z AppDynamics zapewnia zaś zespołom IT niezbędną widoczność, umożliwiającą usprawnienie zarządzania infrastrukturą i aplikacjami oraz zapobieganie problemom, które mogą mieć wpływ na komfort użytkowania.
  • Cisco Nexus Dashboard to pojedyncza platforma analityczna, automatyzująca obsługę sieci w środowisku multicloud, obejmującym centra danych działające lokalnie, na wirtualnym brzegu i w chmurze. Nexus Dashboard to prosty w obsłudze interfejs, łączący w sobie możliwości automatyzacji i analitykę od Cisco z kluczowymi usługami firm trzecich. Rozwiązanie wspiera proces wdrażania aplikacji chmurowych, przyspieszając w ten sposób zwrot z inwestycji w infrastrukturę.
  • Cisco Identity Services Engine (ISE) upraszcza bezpieczny dostęp do sieci we wszystkich obszarach, rozszerzając środowisko oparte na modelu cyberbezpieczeństwa „Zero Trust” na dowolną lokalizację i na dowolne urządzenie. Dzięki najnowszym innowacjom ISE, klienci mogą w inteligentny sposób identyfikować różne punkty końcowe IoT i spójnie implementować w nich polityki bezpieczeństwa wprost z chmury. W ten sposób zapewniają zespołom IT sprawność i elastyczność działania, których potrzebują, aby zabezpieczać firmę.

„Nowe rozwiązania Cisco są częścią ogólnej strategii, zakładającej zmianę sposobu, w jaki klienci łączą ludzi, zabezpieczają firmę i automatyzują swoje procesy” – powiedział analityk Will Townsend, dyrektor ds. rozwiązań sieciowych w Moor Insights & Strategy. „Zostały zaprojektowane z myślą o połączeniu platform i portfolio, aby pomóc klientom reagować na zakłócenia biznesowe i dostosowywać się do zmieniającej się sytuacji, przyspieszać wdrożenia chmury i przekształcać modele operacyjne IT”.

Nowe innowacje Cisco Intersight i Cisco Nexus Dashboard będą dostępne pod koniec roku. Usługa Cisco Intersight Kubernetes zostanie udostępniona w pierwszej połowie 2021 roku. Innowacje Cisco ISE są już dostępne.