Avatar
 • Cisco ogłosiło najdalej od ponad dziesięciu lat idące zmiany w programie partnerskim, mające na celu uproszczenie i poprawę współpracy z partnerami.
 • Nowy program partnerski Cisco docenia i nagradza różnorodne formy współpracy partnerów z klientami.
 • Cisco wprowadziło również nową platformę cyfrową, Partner Experience Platform (PXP), która zapewni partnerom dostęp do narzędzi i zasobów w jednym miejscu. Dzięki niej współpraca z Cisco staje się łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Cisco Partner Summit Digital, 28 października 2020 r. – Na dorocznej konferencji Partner Summit Digital, Cisco ogłosiło największe zmiany w programie partnerskim od ponad dziesięciu lat – firma stworzyła nowy, ujednolicony program partnerski, który docenia i nagradza partnerów, współpracujących z klientami na różnych zasadach. Firma Cisco uruchomiła także nową platformę cyfrową dla partnerów, która zapewnia wszystko, czego partnerzy mogą potrzebować we współpracy z Cisco.

„Transformacja nabiera coraz większego tempa. Potrzebujemy przebudowy naszych platform i programów, aby zapewnić sukces Cisco i naszym partnerom” – powiedział Oliver Tuszik, starszy wiceprezes i szef Globalnej Organizacji Partnerskiej w Cisco. „Wprowadzane zmiany uproszczą procesy, pozwolą Cisco i naszym partnerom działać sprawniej, dokładniej i z lepszym wynikiem finansowym. Musimy być gotowi na przyszłość – czyli na wszystko, z czym przyjdzie nam się zmierzyć.”

Jeden program partnerski Cisco:

W ciągu najbliższych 12–18 miesięcy Cisco uprości strukturę swojego programu partnerskiego. Skonsoliduje blisko tuzin oddzielnych programów w jeden. Nowy program partnerski Cisco zapewni partnerom większe możliwości różnicowania poszczególnych aspektów działalności – od pośrednictwa, przez usługi zarządzane, po rozwój aplikacji i doradztwo Cisco.

„Rok 2020 i pandemia spowodowały, że nasi partnerzy musieli przejść transformację znacznie szybciej, aby móc dostarczać usługi zarządzane i usługi w modelu SaaS różnym branżom, tworzyć aplikacje i wprowadzać automatyzację na platformach Cisco oraz maksymalizować wartość dla klienta na każdym etapie współpracy” – powiedział Marc Surplus, wiceprezes Cisco ds. strategii, planowania i programów. „Podejmujemy odważny krok, aby przełamać odczuwane przez naszych partnerów bariery dzielące poszczególne programy, co zwiększy swobodę w różnicowaniu i transformacji w różnych obszarach ich działalności związanej z Cisco”.

Nowy program partnerski Cisco opiera się na czterech kluczowych rolach partnerów: integratora, dostawcy, dewelopera i doradcy. Partnerzy mogą skupić się na jednej roli lub na wszystkich czterech – zależnie od tego, która opcja pasuje najlepiej do prowadzonej przez nich działalności. Marka Cisco Gold Partner pozostaje podstawą nowego programu, ale ulepszenia wprowadzono również na poziomach Premier i Select, aby zapewnić partnerom swobodę w wyróżnianiu się w kontaktach z klientami. Obecni partnerzy Cisco nie będą musieli rozpoczynać programu od nowa, ponieważ został on zaprojektowany w sposób uwzględniający i doceniających ich głęboką wiedzę i wieloletnią współpracę z Cisco.

Nowy program partnerski Cisco:

 • Pozwala partnerom zachować zwinność, uwzględniając różne role partnerów we współpracy z klientem – pośrednika, dostawcy usług zarządzanych, dewelopera czy doradcy. Cisco nie szufladkuje partnerów, ani nie ogranicza im możliwości prezentowania ich wyjątkowej wartości.
 • Zwiększa znaczenie na rynku, umożliwiając rozszerzenie roli poza tradycyjny obszar odsprzedaży i zapewniając więcej sposobów prezentowania zarządzanych usług, a także obszarów specjalizacji programistów i doradców.
 • Zapewnia partnerom nowe możliwości zwiększenia rentowności, przenosząc nacisk z cyklu życia produktu na powtarzalną wartość dla klienta. Specjalizacja w zakresie doświadczenia klienta (Customer Experience) ma kluczowe znaczenie ze względu na potrzebę zapewnienia powtarzalnej wartości na każdym etapie współpracy z klientem. Jest elementem zarówno roli integratora, jak i dostawcy usług, a także stanie się wymogiem uzyskania statusu złotego integratora pod koniec 2021 roku.

Nowa platforma Partner Experience Platform (PXP):

Oprócz zmian w programie partnerskim, Cisco wprowadza również pierwszą cyfrową platformę dla partnerów, która skupia w jednym miejscu wszystko, czego potrzebują na każdym etapie współpracy z Cisco. Partner Experience Platform (PXP) zapewnia lepszą obsługę partnerów i wzmacnia kulturę Cisco, ukierunkowaną przede wszystkim na ich potrzeby. Partnerzy będą mogli współpracować w ramach połączonego ekosystemu, współtworzyć innowacje i wspólnie sprzedawać razem z Cisco na jednej platformie cyfrowej.

„Innowacje w PXP opracowaliśmy we współpracy z partnerami, aby nasza platforma była gotowa na przyszłość” – powiedział Jose van Dijk, wiceprezes ds. operacyjnych i współpracy z partnerami w Cisco. „Naszym celem jest transformacja kanału cyfrowego i zapewnienie partnerom cyfrowej zwinności na każdym etapie współpracy”.

Oto w jaki sposób PXP zapewnia korzyści partnerom i dostarcza im realną wartość:

 • Prostota: PXP zapewnia dostęp do 100 narzędzi, aplikacji i portali na jednej platformie cyfrowej, ułatwiając partnerom korzystanie z nich i zapewniając dostęp do wszystkich niezbędnych rozwiązań.
 • Produktywność: Nowa platforma zapewni partnerom korzyści z usprawnień, na przykład umożliwi szybszą rejestrację w programach i zwiększy możliwości prowadzenia sprzedaży wspólnie z Cisco.
 • Wzrost i rentowność: PXP zapewnia partnerom praktyczne informacje, dzięki którym mogą wykorzystać nowe możliwości rozwoju, zoptymalizować wykorzystanie zachęt i monitorować efekty współpracy.
 • Plan działania na rok 2021: Dalsze zmiany zaplanowane na najbliższy rok będą obejmować analizy porównawcze, szybsze wdrażanie, rejestrację oraz dostęp do społeczności cyfrowej, umożliwiającej współpracę pomiędzy naszymi partnerami.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób PXP pomoże partnerom, obejrzyj poniższy materiał:

Partner Summit 2020 – Wprowadzenie do Partner Experience Platform (PXP)

Dostępność:

 • Zmiany w programie partnerskim będą wprowadzane na całym świecie przez cały rok finansowy 2021.
 • Partner Experience Platform (PXP) zostanie udostępniona wszystkim globalnym partnerom 30 listopada 2020 roku.

Dodatkowe materiały: