Avatar

Firma dodaje nowe funkcje do swojej oferty sieci intuicyjnych, aby zapewnić klientom lepszą kontrolę, większe bezpieczeństwo i szerszą wiedzę. 

 

Podsumowanie:  

  • Działy IT mogą łatwo segmentować i zabezpieczać sieci za pomocą intuicyjnych, zautomatyzowanych reguł. 
  • Cisco DNA Center i Cisco DNA Spaces zapewniają teraz pełniejszy wgląd w funkcjonowanie punktów końcowych IoT.  
  • Integracja Cisco SD-WAN z Cisco Umbrella pomoże klientom przejść na architekturę SASE (Secure Access Service Edge). 

 

SAN JOSE, Kalifornia – 23 czerwca 2020 roku – W trakcie odbywającej się konferencji Cisco Live 2020 firma ogłosiła wprowadzenie nowych, intuicyjnych rozwiązań sieciowych, które pomogą zoptymalizować działalność biznesową i funkcjonowanie sieci. W obliczu coraz większych wyzwań, przed jakimi stają organizacje chcące zapewnić spójne i pozytywne doświadczenia korzystania z rozwiązań cyfrowych, Cisco wprowadza ulepszenia sieciowe, aby nadal zapewniać klientom łączność oraz zwiększyć ich produktywność i bezpieczeństwo. Innowacje skoncentrowane na upraszczaniu automatyzacji oraz zapewnianiu danych analitycznych pochodzących zarówno od biznesu jak i działów IT, czynią zespoły IT bardziej zwinnymi, umożliwiając również ścisłą realizację celów biznesowych. W obecnym, dynamicznym środowisku biznesowym jest to szczególnie ważne.  

 

„W dzisiejszym nieustannie zmieniającym się świecie, kluczowe znaczenie ma dostosowanie sieci firmy do jej strategicznych celów, niezależnie od tego, czy chodzi o wspieranie i zabezpieczanie pracowników zdalnych, przyspieszenie przejścia na rozwiązania oparte na chmurze, czy wspieranie transformacji biznesu” – powiedział Scott Harrell, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Intent-based Networking Group Cisco. „Ogłoszone dziś rozwiązania pomagają działom IT szybko wdrażać zaawansowane rozwiązania sieciowe i zabezpieczenia, upraszczając i automatyzując segmentację oraz zabezpieczenia w rozwiązaniach o dużej skali opartych na chmurze. Cisco realizuje cel tworzenia platformy sieciowej, na której nieustannie wprowadzane są kolejne innowacje, aby zapewnić wsparcie klientom bez względu na to, na jak zaawansowanym etapie są w procesie budowania sieci intuicyjnej.” 

  

Cisco zapewnia zaawansowane możliwości automatyzacji, aby poprawić komfort użytkowania, a jednocześnie uprościć procesy IT. Automatyzacja stała się niezbędna z punktu widzenia zwiększania wydajności IT, czyniąc zespoły IT bardziej elastycznymi i proaktywnymi, a także skracając czas, jaki trzeba poświęcić na rutynowe czynności związane z funkcjonowaniem sieci. Nowe innowacje w zakresie automatyzacji to: 

 

  • Innowacje Cisco SD-WAN: Cisco SD-WAN, oparte na rozwiązaniach Viptela, zapewnia pełne bezpieczeństwo w chmurze, dzięki integracji z Cisco Umbrella. Zapewnia ochronę klientom biznesowym przed poważnymi w skutkach atakami internetowymi, związanymi z zastosowaniem modelu SaaS czy dostępem do Internetu. Cisco Umbrella udostępnia bezpieczną bramę internetową (SWG), zabezpieczenia warstwy DNS, zaporę sieciową i funkcję brokera bezpieczeństwa dostępu do chmury (CASB) w jednej, zintegrowanej usłudze opartej na chmurze. Dzięki zautomatyzowanemu przydzielaniu zasobów i uproszczonemu licencjonowaniu, Cisco SD-WAN zintegrowane z Cisco Umbrella umożliwia szybkie wdrożenie i zapewnia łatwość użytkowania, optymalizując doświadczenie użytkownika i zapewniając ochronę na najwyższym poziomie. Konwergencja bezpieczeństwa i sieci to ważny etap dla klientów przechodzących na architekturę SASE (Secure Access Service Edge). Inne innowacje w obszarze SD-WAN to obsługa multicastingu, integracja komunikacji głosowej i ujednolicenie komunikacji.  

 

  • Sieci Cisco definiowane przez użytkownika: Dzięki sieciom Cisco definiowanym przez użytkownika, pracownicy IT mogą zapewnić użytkownikom końcowym kontrolę nad ich własną częścią sieci bezprzewodowej za pośrednictwem Cisco DNA Center. Użytkownicy końcowi mogą bezpiecznie podłączać urządzenia, a także kontrolować za pośrednictwem aplikacji mobilnej User Defined Network, które urządzenia mogą łączyć się z ich własną częścią sieci.  

 

Cisco rozszerza zakres gromadzenia informacji o wcześniej niemonitorowane urządzenia, co umożliwia działowi IT efektywniejszą segmentację i lepsze zarządzanie urządzeniami IoT. Segmentacja sieci, czyli podział sieci na mniejsze części w celu poprawy wydajności i zwiększenia bezpieczeństwa, była dawniej trudnym zadaniem, szczególnie w środowiskach o dynamicznie rozwijającym się i zróżnicowanym ekosystemie punktów końcowych IoT. Aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu, Cisco wprowadza: 

 

  • AI Endpoint Analytics: Dzięki AI Endpoint Analytics Cisco DNA Center identyfikuje nieznane wcześniej punkty końcowe, a następnie wykorzystuje różne kontekstowe źródła danych i rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji do ich logicznego pogrupowania. Dzięki tym informacjom dział IT może tworzyć podstawy do wdrożenia skalowalnych, zautomatyzowanych reguł. 

 

  • Analiza reguł w oparciu o grupy: Cisco DNA Center umożliwia analizowanie przepływu ruchu między grupami punktów końcowych w celu tworzenia reguł, które posłużą jako podstawa właściwej segmentacji.  

 

Dzisiejsze sieci bezprzewodowe wnoszą ogromną wartość biznesową, nie tylko dzięki zapewnianemu doświadczeniu, ale także dzięki gromadzonym danym behawioralnym. Na platformie usług Cisco opartych na lokalizacji, czyli Cisco DNA Spaces, dodano nową funkcjonalność w celu zwiększenia widoczności i zapewnienia informacji firmom, które chcą odpowiednio zabezpieczyć przestrzenie fizyczne. 

 

  • Cisco DNA Spaces w kontekście powrotu do biur: Cisco dodało do platformy narzędzia do przeprowadzania analiz w czasie rzeczywistym i analiz historycznych, aby ułatwić klientom biznesowym monitorowanie miejsc pracy pod kątem wytycznych dotyczących zachowania dystansu społecznego. Klienci mogą wykorzystywać wbudowane aplikacje do monitorowania zagęszczenia użytkowników w budynkach w czasie rzeczywistym i analizować, w jaki sposób te przestrzenie są użytkowane. Powyższe informacje mają kluczowe znaczenie, ponieważ firmy dążą do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, ale także do zwiększenia wydajności miejsc pracy. 
  • Usługi IoT w budynkach: Cisco DNA Spaces wprowadza pierwszą w branży ofertę Indoor IoT-as-a-Service w oparciu o punkty dostępowe WiFi-6, aby pomóc klientom w szybkim i ekonomicznym wdrażaniu aplikacji IoT na dużą skalę w przestrzeniach biurowych. Cisco DNA Spaces upraszcza aktywację, konfigurację i zarządzanie wieloma obsługiwanymi urządzeniami IoT, co obejmuje również urządzenia komunikujące się przez Bluetooth (BLE). Dzięki rozbudowanemu ekosystemowi partnerów branżowych Cisco, Cisco DNA Spaces umożliwia monitorowanie zasobów i środowiska pod kątem bezpieczeństwa pracowników i wykorzystania przestrzeni. Sprawdzi się zatem również w wielu zastosowaniach w opiece zdrowotnej (między innymi do przydziału gabinetów), w miejscach pracy a także w handlu detalicznym, edukacji, produkcji czy hotelarstwie. 

 

Oferta sieci intuicyjnych Cisco jest źródłem nieustannych innowacji dla klientów. Dzięki platformom opartym na oprogramowaniu, zbudowanych na wiodących w branży rozwiązaniach sprzętowych, Cisco zapewnia elastyczność i bezpieczeństwo sieci, których potrzebuje firma, aby przyspieszyć transformację i zachować elastyczność w czasach niepewności.  

 

Przedstawione dziś innowacje w Cisco DNA Center i Cisco DNA Spaces zostaną udostępnione latem 2020 roku. Innowacje w Cisco SD-WAN są już dostępne.  

Dodatkowe zasoby: 

  

.:|:.:|:.