Avatar

Zapory sieciowe nowej generacji Cisco Firepower NGFW 1000 oferują mniejszym firmom ochronę klasy korporacyjnej  

Warszawa24 października 2019 r.  Jak wynika z raportu „Małe, lecz potężne” autorstwa Cisco, 53% organizacji z sektora MŚP doświadczyło w 2018 roku naruszenia bezpieczeństwa infrastruktury IT. Mniejsze organizacje stają się coraz bardziej atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców – zarówno bezpośrednim, ale także jako punkt wyjścia dla większych ataków. Małe i średnie firmy zwykle nie posiadają rozbudowanych działów IT. Dlatego niezwykle ważne jest, aby stosowane przez nie rozwiązania charakteryzowała mała złożoność, a także wydajność i szybki czas reakcji. 

Na te potrzeby odpowiadają zapory sieciowe Cisco nowej generacji Firepower 1000, które automatycznie korelują informacje o zagrożeniach w ramach zintegrowanych funkcji bezpieczeństwa, dzięki czemu czas wykrycia został maksymalnie skróconyCisco Firepower 1000 współpracuje z rozwiązaniem Cisco Threat Responsektóre automatyzuje integrację z wybranymi produktami Cisco Security i przyspiesza kluczowe funkcje operacji bezpieczeństwa: wykrywanie, badanie i usuwanie zagrożeń. Mniejsze firmy docenią również fakt, że Cisco Firepower NGFW 1000 są prostymi i intuicyjnymi w instalacji i zarządzaniu rozwiązaniami bezpieczeństwa typu all-in-one. 

Inwestycja w firewall nie może oznaczać wywrócenia istniejącego w firmie ekosystemu IT do góry nogami, zwłaszcza w małych czy średnich firmach. Cisco Firepower NGFW z jednej strony jest częścią architektury bezpieczeństwa Cisco, z drugiej – może być zintegrowany z rozwiązaniami innych producentów i płynnie włączony do środowiska, które już funkcjonuje w danej organizacji” – mówi Mateusz Pastewski, menedżer ds. sprzedaży rozwiązań cyberbezpieczeństwa w Cisco Polska.   

Należy również pamiętać, że zapora sieciowa nie powinna ograniczać rozwoju i spowalniać realizacji celów biznesowych. Firepower NGFW pozwalają korzystać z ochrony klasy korporacyjnej bez zmniejszenia wydajności sieci. Przepustowość firewalli Cisco NGFW jest nawet trzykrotnie wyższa niż w przypadku podobnych rozwiązań poprzedniej generacji. 

Wyróżniki Cisco Firepower NGFW 

Zapory sieciowe Cisco nowej generacji chronią biznes przed większą ilością zagrożeń niż którekolwiek wcześniejsze rozwiązanie tego typu. Jest to możliwe dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu Cisco Advanced Malware Protection (AMP), wsparciu ze strony zespołu Cisco Talos analizującego na bieżąco nowe zagrożenia pojawiąjące się w sieciw wyniku czego są one blokowane już na wczesnym etapie ich wykrycia, a także funkcji filtrowania adresów URL, które zabezpiecza firmową infrastrukturę IT przed złośliwym oprogramowaniemDodatkowo mechanizm sandboxingu, polegający na izolacji uruchamianych programów komputerowych od reszty systemu, gwarantuje ochronę zarówno przed znanym, jak i nieznanym malware’em.  

Kolejnym wyróżnikiem Firepower NGFW jest lepszy wgląd w środowisko IT za sprawą systemu zapobiegania włamaniom NGIPS (Next Generation Intrusion Prevention System). Posiada on funkcję automatycznego wykrywania i oznaczania zagrożeń. System nadaje im priorytety i wskazuje specjalistom IT, którymi z nich powinni zająć się w pierwszej kolejności. Mają oni całościowy obraz wszystkich działań, niezależnie od tego, czy dotyczą one użytkowników, hostów, sieci, aplikacji, stron internetowych czy też platform do przesyłania plików typu WeTransfer czy Dropbox.  

Więcej informacji o Cisco Firepower z serii 1000.